Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Ford pokračuje v testovaní nového GT

Ford už niekoľko mesiacov usilovne testuje nový model GT. Jeho plánom je vrátiť zašlú slávu úspešnému automobilu zo začiatku milénia. Nedávno uverejnil informácie o testoch vo veternom tuneli.

Ford GT bude takzvaným superšportom, ktorý plánuje byť konkurentom pre zaužívané modely od Ferrari, Lamborghiny alebo Porsche. Pre dosiahnutie vysokých rýchlostí však nepotrebuje len výkonný motor, ale aj aerodynamickú karosériu.

Ford preto novinku testuje vo veternom tuneli. Karoséria z uhlíkových vlákien prinesie nízku pohotovostnú hmotnosť. Spojenie nízkej hmotnosti a nízkeho koeficientu odporu vzduchu môže byť zárukou úspechu.

Inžinier Fordu, Nick Terzes, je zodpovedný za testovanie novinky vo veternom tuneli v Allen Park, v štáte Michigan. Konštruktéri pracujú s vetrom, ktorý môže dosiahnuť rýchlosť až 125 mph (200 km/h).

Podľa Fordu pracujú technici na novinke 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Dôležitým parametrom je tiež hlučnosť v interiéri, ktorá môže pri tak vysokých rýchlostiach dosiahnuť nežiaduce frekvencie alebo rezonancie.

Podľa Terzesa nie je na vozidle záhyb alebo otvor, ktorý by neplnil aerodynamickú alebo chladiacu funkciu. Všetky diely na karosérii sú tak potrebnými časťami, ktoré dotvárajú celok modelu GT.

MM, Ford

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov