Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Renault Kangoo Maxi Z.E.

Vyše 100 000 ekologických kilometrov bez kvapky benzínu či nafty. 

Vďaka automobilu Renault Kangoo Maxi Z.E. predvádza farmár Klaus Keppler z usadlosti Dettenberg v Hornom Švábsku dokonalý príklad pre e-mobilitu v každodennom živote. Už tri a pol roka využíva na svojej bio-farme v Uttenweileri pri Biberachu pre svoju prácu aj rodinu čisto elektricky poháňanú francúzsku dodávku.

kangoo 2

„Z môjho vozidla mám neskutočnú radosť,“ neskrýva farmár Klaus Keppler svoje nadšenie. „Na našich pozemkoch prevádzkujeme okrem fotovoltaického systému aj veterné turbíny na súkromnú ​​výrobu elektrickej energie. Dávnejšie sme prebytočnú elektrickú energiu dodávali do verejnej elektrickej siete. Potom sme si ale povedali, že by sme prebytočnou elektrickou energiou  mohli ušetriť aj pohonné hmoty a  lacnejšie ju využívať pre elektricky poháňané vozidlá.“

Od myšlienky k činom nebolo ďaleko a odvtedy biely Renault Kangoo Maxi Z.E. je v rodine Kepplerovcov v každodennej prevádzke  a dokonale zapadá do koncept ponímania u ochrany životného prostredia na farme.

Výhodou Kangoo Maxi Z.E. je, že má rovnaký objem priestoru pre náklad (4,6 metrov kubických a 632 kg užitočného zaťaženie) ako vo verzii so spaľovacím motorom.

Energiu pre elektromotor s výkonom 44 kW/60 k dodáva moderná lítium-iónová batéria s kapacitou 22 kWh. Je umiestnená pod podlahou batožinového priestoru, takže nič neuberá z jeho objemu.

Kangoo Z.E. a jeho predĺžená verzia Maxi Z.E. patria medzi žiadané dodávky s čisto elektrickým pohonom. Svedčí o tom aj vyše 23 000 objednávok kompaktných vanov na elektrický pohon,  šetrných k životnému prostrediu.

Renault (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov