Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia family

Rolls-Royce v Goodwoode predstavil svoje modely modely

Rolls-Royce, obdobne ako ďalšie známe automobilky, predstavil svoje skvosty na prestížnej akcii Festival of Speed v anglickom Goodwoode.

Festival rýchlosti v anglickom Goodwoode je každoročnou prehliadkou tých najsilnejších a najrýchlejších automobilov na svete. Pravidelne sa tu tiež jazdia preteky do kopca. Rolls-Royce na tento „event“ priniesol dve vozidlá.

Prvým bol model Wraith Black Badge. Ten jazdil v pretekoch Super Run do vrchu. Je to najvýkonnejší automobil značky od začiatku produkcie. Vidlicový dvanásťvalec s preplňovaním ponúka 465 kW (624 k). K dispozícii je tiež o 70 Nm krútiaceho momentu viac, ako v minulosti.

Automobilka pre túto príležitosť vylepšila vzduchové pruženie a riadiacu jednotku prevodovky. Vozidlo predstavili v čiernej farbe s interiérom v čiernej a kontrastnej červenej koži. Ozdobné elementy sú vyvedené do hliníkovej a uhlíkovo tmavej farby.

Druhým vozidlom bol Ghost Black Badge. Automobil má exteriér tiež v tmavej čiernej farbe. V interiéri dominuje koža s čiernym odtieňom a modrým prešívaním. Rolls-Royce pridal výkon aj modelu Ghost.

Rolls-Royce Goodwood

Maximálny výkon tak zvýšili o 30 kW (40 k) na výsledných 450 kW (603 k). Krútiaci moment vzrástol o 60 Nm. Technici obdobne ako pri modeli Wraith upravili riadiacu jednotku 8-stupňovej automatickej prevodovky.

Obe vozidlá boli špeciálne upravené pre túto akciu a majú hlavný poznávací znak automobilky, Spirit of Ecstasy, vyvedený do lesklej čiernej farby. Dvojité znaky R sú voči bežným verziám preorientované na opačný druh farby, z čiernej na bielu a z bielej na čiernu.

Automobily stoja na 21-palcových diskoch z karbón-kompozitných materiálov. Rolls-Royce dáva do pozornosti lakovanie oboch vozidiel, ktoré je podľa neho najhlbšie, najtemnejšie a najintenzívnejšie, aké ktorákoľvek automobilka dala na svoje vozidlá.

MM, Rolls-Royce

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov