Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Na hviezdach od pólu k pólu

Na tohtoročný Deň matiek vyštartoval extrémny športovec Mike Horn z Monaka na svoju globálnu expedíciu “Pole2Pole”.

Na plachetnici Pangea Mercedes-Benz vyrazil na more s kurzom smer Namíbia. Počas dvoch rokov chce Horn oboplávať zemeguľu od pólu k pólu, od juhu smerom na sever. Striedavo bude cestovať na lodi, kajaku, na lyžiach, alebo na vozidle Mercedes-Benz triedy G. Expedícia vedie z Európy cez Afriku, Antarktídu, Oceániu, Áziu, Arktídu a Severnú Ameriku späť do Európy. Cieľom je objaviť prírodne zvláštnosti a kultúru v neprebádaných regiónoch. O svojich skúsenostiach a stretnutiach s ľuďmi v rôznych oblastiach sveta bude rodený Juhoafričan informovať počas svojej dobrodružnej cesty na svojej webovej stránke www.mikehorn.com a # Pole2Pole. Expedícia skončí v roku 2018 opäť v Monaku.

„Všetko, čo robím, vidím ako výzvu“ povedal Mike Horn, ktorý je známy vďaka svojim extrémnym dobrodružstvám. „Som rád, že konečne vyrazím na expedíciu, na ktorej ma bude čakať veľa nových dojmov a zážitkov.“ Po týždňoch intenzívnych príprav a materiálových testov v mrazivej Kanade Mike Horn a jeho tím sa už plavia do Namíbie. Ďalšími etapami je jazda na Mercedese triedy G cez najstaršiu púšť na svete – Namib Desert. Ďalej pokračuje expedícia cez deltu rieky Okavango v Botswane, najväčšiu vnútrozemskú deltu na svete, až do Kapského Mesta v Juhoafrickej republike, rodného mesta Mike Horna.

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Mike Horn je jedným z najvýznamnejších svetových priekopníkov moderných expedícií.

Už celých 25 rokov posúva radom nezvyčajných expedícií hranice ľudských schopností. Mercedes-Benz podporuje Mike Horna po mnoho rokov pri jeho cestách za novým poznaním, napríklad aj počas minuloročnej expedície „Driven to Explore“, počas ktorej obaja partneri upozorňovali na zmeny životného prostredia v odľahlých oblastiach. Od roku 2008 do roku 2012 Mercedes-Benz podporoval expedície Pangea, počas ktorých  Horn, spoločne s mladými ľuďmi, na rôznych miestach vo svete inicioval ekologické a sociálne projekty.

MB (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov