Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Renault Kwid

Toto meno ste zrejme nepočuli. Niet sa čomu čudovať, Renault novinku s názvom Kwid predáva len v Indii. Nedávno predstavil dve verzie a  rozhodne stoja za povšimnutie.

Renault Kwid je mimoriadne obľúbeným automobilom na indickom trhu. Vozidlo „trhá“ predajné čísla od svojho predstavenia na jeseň 2015. Na autosalóne v Novom Dillí predstavila automobilka 2 inovácie.

Model Kwid Climber má zvýšenú svetlú výšku. Automobilka ho prezentuje ako vozidlo pre horšie cesty mimo asfaltového povrchu. Krátke previsy, špeciálne kolesá a zvýšená svetlá výška mu dopomôžu k lepšej priechodnosti terénom.

Farba Flame Orange podčiarkuje tvarové línie karosérie. Rozšírené podbehy sú lakované výraznou modrou farbou. Špeciálne ochranné kryty svetiel zabezpečia ochranu pred rozbitím svetlometov.

Renault Kwid Racer je však z iného súdka. Renault ho prezentuje ako pretekárske vozidlo, niektoré detaily však úplne bežné nie sú. Model stojí na 18-palcových diskoch s nízkoprofilovými pneumatikami.

Vnútri nájdeme ochrannú klietku. Modrá metalizovaná farba podčiarkuje dizajn automobilu. Svetelný podpis v tvare písmena C signalizuje príbuznosť novinky s dizajnovou stratégiou spoločnosti Renault.

V interiéri je použitá Alcantara, hliník a karbón. Stredový displej zobrazuje telemetriu. Vodič tak môže vidieť údaje o vozidle, ktoré bežne nie sú dostupné. Štvorbodové pásy bezpečne podržia telo v anatomicky tvarovaných sedadlách.

Kožený volant bol podľa Renaultu špeciálne navrhnutý pre pretekanie, obdobne ako digitálny otáčkomer. Pre bežné vozidlá Kwid má však Renault ešte jednu novinku. V ponuke pribudne 1,0-litrový motor s automatizovanou prevodovkou Easy-R. Dizajnom by tento automobil oslovil aj zákazníkov v Európe. Tu však podľa automobilky v ponuke nebude.

MM, Renault

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov