Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Volvo: luxusný sedan S90

Nové Volvo S90 znamená pre spoločnosť Volvo Cars obrovský krok vpred. Slávnostne ho odhalili vo švédskom Göteborgu.

Nové technológie

Model S90, vybavený množstvom nových technológií od špičkových bezpečnostných prvkov až po cloudové aplikácie a služby, je ďalším dôkazom neustálej premeny tejto švédskej značky.

Uvedením modelu XC90 na trh sme jasne vyjadrili svoj zámer. Investíciami vo výške 11 miliárd amerických dolárov v priebehu posledných piatich rokov sme nielen zmenili predstavu o tom, čím môže Volvo Cars byť – plníme aj náš prísľub oživenia a dôležitosti značky Volvo Cars,“ povedal Håkan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Car Group.

Pilot Assist

Nový model Volvo S90 je vybavený pokročilým systémom čiastočne autonómneho riadenia s názvom Pilot Assist. Systém poskytuje jemné zásahy do riadenia, čím udržiava vozidlo v správnej stope medzi deliacimi čiarami jazdného pruhu až do diaľničnej rýchlosti cca 130 km/h a nevyžaduje iné vozidlo, ktoré by systém musel sledovať. Systém Pilot Assist predstavuje ďalší krok smerom k plnoautonómnemu riadeniu – táto oblasť inovácií je pre značku Volvo kľúčová.

Model S90 sa navyše bude môcť pochváliť čistou a výkonnou hybridnou pohonnou sústavou typu plug-in s dvomi motormi T8 Twin Engine a tiež jedným z najluxusnejšie spracovaných interiérov v segmente veľkých sedanov, ako aj multimediálnym systémom so skvelými možnosťami pripojenia.

Svetová novinka

V modeli S90 sa okrem toho predstaví svetová novinka v podobe novej funkcie systému City Safety, ktorou je schopnosť zaznamenávať väčšie zvieratá. Systém dokáže vďaka tomu rozpoznať väčšie zvieratá, ako sú losy a kone, či už vo dne alebo v noci. Technológia poskytuje intuitívne výstrahy a podporu brzdenia s cieľom zabrániť zrážke. Model S90 navyše profituje z nedávnej investície spoločnosti Volvo Cars do vysoko pokročilého podvozkového simulátora.

„Model S90 dosiahol obrovský pokrok z hľadiska jazdnej dynamiky, výkonnosti a kvality jazdy. Úplne od základu sme zmenili zážitok z jazdy s vozidlom Volvo v snahe ponúknuť pocit presnosti, aktívnej kontroly a komfortu,“ zdôraznil Dr. Peter Mertens, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Car Group pre výskum a vývoj. Verejnosť sa s novým modelom S90 bude môcť podrobne oboznámiť na Severoamerickom medzinárodnom autosalóne v Detroitezačiatkom budúceho roku.

 

Volvo (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov