Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Suzuki a budúcnosť

Expozíciu Suzuki na tohtoročnom tokijskom autosalóne predznamenalo nadchádzajúce sté výročie vzniku tejto japonskej značky v roku 2020. Viaceré exponáty, produkty a technológie Suzuki Motor Corporation, vystavované na autosalóne, sú orientované  do ďalšej storočnice značky.

Mighty Deck

V hlavnej expozícii zaujal koncept mini auta Mighty Deck, ktoré rozširuje možnosti zábavy a posúva ďalej latku úžitkovosti. Ako nové zábavne orientované vozidlo s plátennou strechou a otvoreným batožinovým priestorom má široké spektrum využitia. Ocenia to i užívatelia, ktorí sa  premiestňujú v kontrastných prostrediach či situáciách v meste či v prírode, alebo pri jazde do práce, v rámci voľného času, oddychu, zábavy.

Suzuki Mighty Deck

Air Triser
V stánku upútal i novo koncipovaný kompaktný minivan Air Triser. Okrem komfortných rozmerov, ponúkol priestrannú kabínu s konfigurovateľným sedadlom, ktorá vytvára súkromný priestor. Užívatelia v ňom môžu spoločne tráviť čas aj mimo jazdy. Po zaparkovaní sa jeho sedadlá dajú nakonfigurovať do relaxačného (oproti sebe) alebo priestranného režimu (do pôdorysu U ako pohovka). K dispozícii je i veľkoformátový displej, siahajúci od B-stĺpiku ku stropu.

Suzuki Air Triser

Ignis
Vystavený všestranný crossover Ignis potvrdil, že môže byť rovnako dobre využiteľný pre bežný deň alebo voľný čas. Zabezpečí dostatočné jazdné pohodlie i v drsnom teréne či na zasnežených cestách. Medzi jeho prednosťami sú kompaktná, vizuálne nápadná karoséria a jednoduchý, veľmi praktický dizajn interiéru. Rozšírená verzia vystaveného crossoveru Ignis, ktorej dizajn dotvárajú široké kolesá a väčšie lemovanie blatníka – Ignis-Trail Concept – sa vyznačuje ešte väčšou odolnosťou na cestách.

suzuki a

Baleno

Úplne nový hatchback B-triedy Baleno poháňa aktuálne vyvinutý 1-litrový motor s priamym vstrekovaním BOOSTERJET alebo turbomotor s objemom 1,2 litra DUALJET. Vo vozidle sa snúbia štýlovosť, výkon, nižšia spotrebu paliva a praktickosť kompaktného vozidla. Dostatok priestoru pre cestujúcich a batožinu znamená, že štyria dospelí si teraz môžu užívať dlhé cesty s Balenom v pohodlí.

suzuki b

Vitara
Nové Escudo (mimo Japonska nazývané Vitara) zasa reprezentovalo medzi vystavenými exponátmi evolúciu najnovšieho kompaktného SUV s dokonalým pohonom, ktoré stelesňuje súčasné potreby zákazníka. Má osobitý dizajn, silný výkon a poradí si i s drsným terénom. Ponúka pokročilé bezpečnostné technológie a vynikajúcu spotrebu paliva.

Medzi vyše dvomi desiatkami vystavených modelov na nedávno skončenom tokijskom autosalóne nechýbali v rôznych vyhotoveniach ani Swift, Solio, Solio Bandit, SX4 S-Cross, WagonR,  Spacia, Hustler, Alto, Alto Lapin, Jimny a bezbariérová verzia modelu Spacia.

Suzuki Hustler Scoot
Suzuki (šr)

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov