Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Vynikajúce tretie miesto pre Hyundai Motorsport

Tím Hyundai Motorsport odchádza z náročnej Rally de España nadšený. Skončil na stupňoch víťazov, keď sa Dani Sordo po dramatickej Power Stage posunul na tretie miesto v celkovej klasifikácii.

Všetci traja piloti tímu tento víkend podali dobrý výkon na 12. podujatí majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach 2015 FIA World Rally Championship (WRC), no nakoniec to bolo odstúpenie vedúceho jazdca súťaže Sébastiena Ogiera v Power Stage, vďaka ktorému sa Dani Sordo posunul na stupienok víťazov.

Motorsport

Po tomto výsledku je Hyundai Motorsport naďalej na treťom mieste v hodnotení výrobcov, s deficitom 4 body na Citroën World Rally Team, pričom v kalendári zostáva už iba jedna súťaž – Wales Rally GB – v polovici novembra.

Dani Sordo (Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 8) bol v Španielsku vo veľmi dobrej forme a potešil domácich fanúšikov svojimi výkonmi, keď celý čas jazdil na popredných miestach. Tvrdo bojoval o miesto na stupienkoch víťazov a za svoje úsilie bol bohato odmenený, rovnako ako jeho spolujazdec Marc Martí.

Hayden Paddon (Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 20) a jeho spolujazdec John Kennard využili asfaltové rýchlostné skúšky tejto súťaže na získanie ďalších cenných skúseností. Novozélandská posádka zvíťazila v úvodnej rýchlostnej skúške v piatok, no prerazená pneumatika v nedeľu zvrátila ďalší progres. Po rýchlostnej skúške SS19 (Pratdip 1 – 19,30 km) sa im poradilo posunúť o jedno miesto na siedmu pozíciu a po tom, ako Ogier odstúpil v záverečnej Power Stage, nakoniec skončili súťaž na šiestom mieste.

Thierry Neuville (Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 7) a jeho spolujazdec Nicolas Gilsoul zažili frustrujúci záver Rally de España. Belgická posádka nebola schopná zúročiť svoje zlepšenie počas víkendu, pretože po poruche prevodového ústrojenstva v rýchlostnej skúške SS22 klesla na deviate miesto. Po Power Stage získala k dobru jedno miesto a tým skončila celkovo ako ôsma.

Výsledok predstavuje tretie umiestnenie na stupienkoch víťazov v sezóne 2015, v ktorej Hyundai Motorsport preberal vavrínový veniec aj vo Švédsku a na Sardínii. Sordo stál na stupienkoch víťazov v tomto roku prvý raz v Španielsku. Tím je naďalej na treťom mieste v hodnotení výrobcov a pripravuje sa na súboj o druhú pozíciu na finálnom podujatí sezóny.

Záverečné podujatie majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach 2015 FIA World Rally Championship sa uskutoční vo Veľkej Británii v dňoch 12.-15. novembra.