Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Odborná prax v závode Kia – prínos pre študentov i spoločnosť

V školskom roku 2015/2016 nastúpilo na odbornú prax do výrobného závodu Kia Motors Slovakia 63 stredoškolských študentov. Svoje teoretické vedomosti budú uplatňovať a rozvíjať počas celého roka v laboratóriách na oddeleniach riadenia kvality a vo výrobe v lakovni, karosárni, motorárni a montážnej hale.

Od školského roka 2007/2008 dodnes absolvovalo v spoločnosti Kia Motors Slovakia odbornú prax už viac ako 600 študentov. Okrem možnosti finančne si privyrobiť už počas štúdia, automobilka dáva možnosť šikovným študentom získať zváračský preukaz, či absolvovať viaceré zákonné kurzy na náklady spoločnosti.

Kia v školskom roku 2015/2016 spolupracuje so strednými odbornými školami a univerzitami aj v rámci štipendijného programu. Aktuálne využíva možnosť práce s najmodernejšími technológiami 6 stredoškolských a 5 vysokoškolských študentov. Celkovo sa od školského roka 2011/2012 zapojilo do štipendijného programu už viac ako 50 stredoškolákov a vysokoškolákov. Okrem nových vedomostí získali aj prostriedky na financovanie štúdia.

Jakub Brisuda, ktorý po ukončení štipendijného programu začal pracovať na oddelení ľudských zdrojov, ho hodnotí nasledovne: „Štipendijný program spoločnosti Kia Motors Slovakia je prínosný pre všetkých študentov, ktorí hľadajú priestor na využitie svojich teoretických znalostí v reálnom prostredí už počas štúdia. Prostredníctvom spomínaného programu som mal možnosť nahliadnuť do fungovania viacerých oddelení administratívy ako napríklad oddelenia ľudských zdrojov, komunikácie a vzťahov s verejnosťou, oddelenia vzdelávania a tréningov, ale aj vyskúšať si prácu priamo na výrobnej linke. Hlavným prínosom tohto programu bolo pre mňa nadobudnutie praktických skúseností a fakt, že som sa mohol vo firme ihneď po skončení štúdia aj zamestnať.”

Jakub KIA b

Stredoškolskí študenti v rámci štipendijného programu poberajú ročné štipendium vo výške 2 000 eur, pričom vykonávajú vo výrobných prevádzkach odbornú prax. Lákadlom pre vysokoškolských študentov je štipendium vo výške 3 000 eur. Najväčšou výhodou pre obe skupiny študentov je prínos praktických skúseností ako aj možnosť získať stabilné pracovné miesto.

KIA, dk

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov