Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia sorento

Suzuki Baleno napĺňa očakávania

Na 66. medzinárodnom autosalóne IAA vo uvedie značka Suzuki vo svetovej premiére svoj tretí nový model (po novinkách Celerio a Vitara): kompaktné Baleno, ktoré sa na jar 2016 začne dodávať aj na Slovensko.

Suzuki Baleno prináša rad nových technológií, vrátane novo vyvinutej generácie pevnej, ľahkej platformy. Pôžitok z jazdy v ňom zvyšuje nový, citlivo reagujúci turbomotor 1,0-litra BOOSTERJET s priamym vstrekovaním, respektíve alternatívne: hybridný pohon SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki), s integrovaným prídavným pohonom a štartujúcim generátorom v jednom.

Elegantný a robustný dizajn, priestranná kabína i veľa miesta pre batožinu – to všetko umocňuje pekný vzhľad a pohodlie, ktoré Baleno ponúka. Baleno je skoro úplne rovnaké ako koncept Suzuki nazvaný iK-2, ktorý úvodom tohto roka na ženevskom autosalóne predstavil ideálne auto kompaktnej veľkosti. Baleno tým potvrdilo, že Suzuki napĺňa očakávania svojich priaznivcov. Tak je tomu už polstoročie odvtedy, čo v októbri 1955 začala Suzuki Motor Corporation dodávať svoj prvý model štvorkolesového vozidla: Suzulight. Úrovňou technológií, kvalitou vyhotovenia, top rýchlosťou (100 km/h) i ľudovou cenou prispel Suzulight svojho času k urýchleniu motorizácie v Japonsku

Suzuki (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov