Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Suzuki Baleno napĺňa očakávania

Na 66. medzinárodnom autosalóne IAA vo uvedie značka Suzuki vo svetovej premiére svoj tretí nový model (po novinkách Celerio a Vitara): kompaktné Baleno, ktoré sa na jar 2016 začne dodávať aj na Slovensko.

Suzuki Baleno prináša rad nových technológií, vrátane novo vyvinutej generácie pevnej, ľahkej platformy. Pôžitok z jazdy v ňom zvyšuje nový, citlivo reagujúci turbomotor 1,0-litra BOOSTERJET s priamym vstrekovaním, respektíve alternatívne: hybridný pohon SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki), s integrovaným prídavným pohonom a štartujúcim generátorom v jednom.

Elegantný a robustný dizajn, priestranná kabína i veľa miesta pre batožinu – to všetko umocňuje pekný vzhľad a pohodlie, ktoré Baleno ponúka. Baleno je skoro úplne rovnaké ako koncept Suzuki nazvaný iK-2, ktorý úvodom tohto roka na ženevskom autosalóne predstavil ideálne auto kompaktnej veľkosti. Baleno tým potvrdilo, že Suzuki napĺňa očakávania svojich priaznivcov. Tak je tomu už polstoročie odvtedy, čo v októbri 1955 začala Suzuki Motor Corporation dodávať svoj prvý model štvorkolesového vozidla: Suzulight. Úrovňou technológií, kvalitou vyhotovenia, top rýchlosťou (100 km/h) i ľudovou cenou prispel Suzulight svojho času k urýchleniu motorizácie v Japonsku

Suzuki (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov