Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Subaru začne s predajom Imprezy Sport Hybrid

Priaznivci automobilky Subaru majú jasnú definíciu  modelu Impreza. Výrobca však rozhodol, že pre zlepšenie predaja začne vyrábať jeho hybridnú verziu, no zatiaľ len v domácom Japonsku.

Nová Impreza Sport Hybrid nadväzuje na hybridné Subaru XV z roku 2013. Model Impreza bol vždy synonymom rýchleho a športového vozidla. Výrobca však chce k týmto prívlastkom pridať aj hospodárnosť. Hybridná verzia by mala dosiahnuť spotrebu pod 5,0 l/100 km.

Automobil bude využívať pohon všetkých kolies AWD, ktorý je pre Subaru typický. Vysokonapäťové batérie a elektromotor sú uložené vo vozidle so zreteľom na vynikajúce jazdné vlastnosti. Vozidlo bude využívať energiu z rekuperácie . Tým sa zlepší zrýchlenie vo všetkých jazdných režimoch.

Subaru Impreza Sport Hybrid    Subaru Impreza Sport Hybrid

Automobil bude mať v sériovej výbave systém EyeSight, ktorý bude pomôckou na dosiahnutie najlepšej spotreby paliva. S adaptívnym tempomatom bude na cestách Impreza Sport Hybrid nielen úspornejšou, ale tiež bezpečnejšou.

Batérie a komponenty hybridného systému sú uložené ako jeden celok pod dnom batožinového priestoru. Konštruktéri museli tiež kvôli vyššej hmotnosti upraviť tlmenie v zadnej časti automobilu.

Subaru Impreza Sport Hybrid    Subaru Impreza Sport Hybrid

Hydraulické úchyty motora museli zmeneniť kvôli lepšiemu utlmenie a zvýšeniu komfort jazdy. Do vozidla nainštalovali aj novú zvukovú izoláciu a absorpčné materiály pohlcujúce hluk a vibrácie. Zmeny nastali aj v exteriéri.

Predný nárazník má iný tvar voči bežnej verzii. Špeciálne bočné prahy a spojlery pridávajú vozidlu dynamickejší bočný pohľad. Nový je strešný spojler vzadu a zadné LED svetlomety. V interiéri pribudlo modré obkladanie a prešívanie na sedadlách. Subaru plánuje z tohto modelu vyrábať 500 kusov mesačne.

MM, Subaru

 

 

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov