Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

V USA rastie odbyt Mercedesov Sprinter.

Budúci rok sa začne v meste Charleston v americkom štáte Južná Karolína výstavba závodu pre výrobu novej generácie veľkých transportérov Sprinter.

mercedes press_1470_gallery_10166p

Nový závod postavia na ploche vyše 800-tisíc štvorcových metrov a bude v ňom pracovať 1 300 zamestnancov. Mercedes-Benz Vans investuje do závodu v meste Charleston okolo pol miliardy amerických dolárov. Zároveň vynaloží 450 miliónov eur na modernizáciu, zvýšenie konkurencieschopnosti a kondície svojich nemeckých závodov v Düsseldorfe a Ludwigsfelde.

„Novým závodom podnecujeme náš budúci rast na veľmi dynamickom severoamerickom trhu s transportérmi. Vďaka vozidlám Made in USA dokážeme v budúcnosti výrazne hospodárnejšie vyhovieť rastúcemu dopytu severoamerických zákazníkov a mnohonásobne skrátiť naše dodacie lehoty,“ vyzdvihol v kontexte s oznámením o výstavbe závodu v Charlestone vedúci divízie Mercedes-Benz Vans Volker Mornhinweg.

mercedes press_1470_gallery_10171p

Spojené štáty sa medzičasom stali (po Nemecku) druhým najväčším odbytiskom Sprinterov. Vlani tam dodali 26 tisíc transportérov Sprinter.

Prvý modelový rad vozidiel Sprinter uviedli na trh pred dvadsiatimi rokmi. Celosvetový odbyt (aktuálne do asi 130 štátov) už odvtedy presiahol počet 2,8 milióna Sprinterov.

mercedes-benz (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov