Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Nová Suzuki Vitara

Nová Suzuki Vitara sa nezadržateľne blíži na európsky trh. Prvú možnosť vyskúšať si ju majú pozvaní motoristickí novinári práve teraz na juhozápadnom pobreží Portugalska.

Nová Suzuki Vitara je praktické, nenáročné, no pritom technicky vyspelé SUV. K dispozícii bude s pohonom prednej, aj obidvoch náprav a dvoma motormi so zdvihovým objemom 1,6 l – dieselovým a benzínovým. Obidva sú v Portugalsku k dispozícii a obidva oslovili svojou ochotou spolupracovať prostredníctvom plynového pedála s vodičom. Obidva ponúkajú výkon 88 kW, diesel s najvyšším krútiacim momentom 320 Nm, benzínový 156 Nm. Veľmi príjemná je aj nová, 6- stupňová automatická prevodovka.

Vitara Suzuki

Kombinované spotreby sa v závisloti od motora a pohonu pohybujú v intervale 4,0 – 5,7 l/100 km a v praxi sú len o málo vyššie.

Nová Vitara je vybavená mnohými bezpečnostným systémami – na úrovni, alebo nad úrovňou konkurentov. Napríklad systém radarový RBS monitoruje cestu pred vozidlom a vodiča varuje pred nebezpečenstvom a môže mu aj pomôcť s brzdením.

Nová Vitara nie je priveľká (dĺžka 417 cm), no vo vnútri jej priestor nechýba ani v kabíne, ani v batožinovom priestore. Na ceste je vrtká i stabilná, v ľahkom teréne dokáže to, čo dokázať má. Prvý dojem hovorí, že pôjde o dobré auto na každý deň, nie snobské, no už vôbec nie “zakríknuté”.

Na náš trh by sa mala dostať v priebehu marca a ak jej cena záujemcov neodradí, určite nebude neúspešná.

Reportáž z prezentácie uverejníme v budúcom vydaní Auto magazínu.

Dalibor Klíma    foto: autor

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov