Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Nové Mini John Cooper Works

Automobilka Mini nevyrába výlučne malé a slabšie automobily. Vozidlá s prívlastkom John Cooper Works disponujú vysokým vyýkonom. Nová generácia Mini teraz prichádza s novou najsilnejšou verziou John Cooper Works.

Automobilka Mini už 55 rokov vyrába modely s pretekárskymi génmi. Na pohon nového najvýkonnejšieho modelu použili najsilnejší dvojlitrový štvorvalec, ktorý kedy poháňal automobil Mini. Jeho maximálny výkon je 170 kW (231 k) a využíva technológiu BMW Twin Power Turbo.

Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works

Kombinovaná spotreba novinky je 6,7 l/100 km, čo zodpovedá hodnote emisií 155 g/km. Výkon je voči predchodcovi o 10 % vyšší a maximálny krútiaci moment konštruktéri zvýšili o 23 % na výsledných 320 Nm. Maximálna rýchlosť je 246 km/h.

V sériovej výbave je 6-stupňová manuálna prevodovka, za príplatok sa dodáva 6-stupňová automatická prevodovka Steptronic. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne model s manuálnou prevodovkou za 6,3 sekundy, s automatickou prevodovkou je tento čas ešte kratší o 0,2 sekundy.

Automobil stojí na exkluzívnych 17-palcových diskoch, ktoré zakrývajú výkonné športové brzdy Brembo. Využíva riadenie Servotronic. Za príplatok sa dodáva dynamická kontrola tlmičov.

Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works

Vpredu zaujme veľký nasávací otvor, v ktorom sú pri 3-dverovom modeli hmlové svetlomety. Špecificky tvarované sú tiež bočné prahy, zadný nárazník a strešný spojler John Cooper Works.

Automobil využíva LED svetlomety, ktoré dokonale ladia s bielymi smerovkami. Znak John Cooper Works je na maske chladiča, pri bočných smerovkách a na dverách batožinového priestoru.

V interiéri sú športové sedadlá s integrovanými opierkami hláv čalúnené kombináciou látky a Alcantary. Pedále a opierka na nohu sú zo špeciálnej ocele a strop má antracitovú farbu.

Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works

Pohotovostná hmotnosť sa voči predchodcovi nezvýšila. Konštruktéri však zlepšili štruktúru karosérie a zosilnili ju pre prípad nárazu. Novinkou je aktívna kapota motora, ktorá chráni chodcov v prípade stretu s vozidlom.

K dispozícii sú tiež príplatkové prvky z ponuky John Cooper Works Tuning, ako napríklad: Mini Head-Up Display, vonkajšie spätné zrkadlá v červenej farbe, 18-palcové disky kolies alebo pásy na kapote John Cooper Works.

Automobil môže byť vybavený aj ďalšími technickými prvkami, ako sú Hifi systém Harman Kardon, automatické prepínanie diaľkových svetlometov, funkcia rozpoznávania dopravných značiek, radarový tempomat s funkciou automatického brzdenia pred prekážkou alebo navigačný systém Mini Professional.

MM, Mini

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov