Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Prínosy študentov pre prax automobilky KIA

Víťazom 5. ročníka Kia Innovation Award sa stal projekt terénneho pásového minivozidla s elektrickým pohonom.

Spoločnosť Kia Motors Slovakia zorganizovala v tomto roku súťaž Kia Innovation Award po prvýkrát výlučne pre študentov univerzít a vysokých škôl z celého Slovenska. Úlohou bolo vypracovať projekt inovácie v konštrukcii kolesových vozidiel a ich energetických zdrojov, modernizácia výrobných technológií a postupov v automobilovom priemysle so zameraním na ekológiu, materiálové a priemyselné inžinierstvo, starostlivosť o zákazníkov a popredajné služby. V poradí už v piatom ročníku súťaže predstavili až 10 projektov študenti zo štyroch univerzít. Hodnotiacu komisiu a odborníkov z automobilového výrobného závodu Kia najviac oslovil projekt terénneho pásového minivozidla s elektrickým pohonom. Jeho autormi sú študenti Daniel Siekela a Dominik Malec z Fakulty špeciálnej techniky Trenčianskej Univerzity A. Dubčeka v Trenčíne.

„Kia Innovation Award nie je len súťaž, ale aj cesta, ktorá spája prax s teoretickými poznatkami. Projekty tohtoročných víťazov presvedčili, že organizácia podobnej súťaže má zmysel a v jej realizácii budeme určite pokračovať aj v budúcnosti,“ povedal Branislav Hadár, vedúci oddelenia vzdelávania a tréningov spoločnosti Kia Motors Slovakia.

KIA awards 1

Na druhom mieste skončili študenti Katolíckej univerzity Ružomberok, Jakub Rožek a Lukáš Šubjak, ktorým sa prostredníctvom dotazníka KANO podarilo identifikovať požiadavky zákazníkov. Najväčším prínosom projektu je podrobná analýza priamej konkurencie značky Kia na slovenskom trhu.

Možnosťami použitia recyklovaných hliníkových zliatin na výrobu hláv valcov sa zaoberal študent  Ján Ščury zo Žilinskej univerzity, ktorý sa v súťaži so svojim návrhom umiestnil na treťom mieste. Uskutočnením jeho projektu budú dosiahnuté prínosy v oblasti inovácie metalurgických postupov pri používaní recyklovaných zliatin pre náročné odliatky, zníženie výrobných nákladov a zásadné prínosy v environmentálnej oblasti.

KIA, ŠR

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov