Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


QorosQloud – ocenený balík služieb pripojenia

Qoros získal za svoju inovatívnu platformu služieb pripojenia QorosQloud prestížne ocenenie „Telematics Update Award“ (Novinky v Telematike), ktoré značke udelilo vplyvné priemyselné fórum Telematics Detroit 2014.

Porotcovia pochválili stratégiu značky Qoros zaradiť do svojej ponuky služby telematiky na zložitom čínskom trhu a zdôraznili: “Vo svojom prístupe sú veľmi odvážni a prinášajú pôsobivé hodnoty.”

QorosQloud je súčasťou strategického cieľa značky Qoros – byť inovatívnou a kreatívnou pri napĺňaní potrieb životného štýlu moderného mestského spotrebiteľa. Balík cloudových služieb poskytuje hneď od začiatku viac ako 30 špičkových funkcií, ktoré motoristom umožňujú zostať „neustále pripojení“ k navigácii a dopravným informáciám, k sociálnym sieťam, či k informáciám o stave ich vozidla, jeho údržby a požiadavkám na servis. Služby QorosQloud je možné využívať aj mimo vozidla prostredníctvom internetovej stránky (www.QorosQloud.com) alebo prostredníctvom aplikácií v smartfóne či v tablete, čo rozširuje spôsoby, akými môžu majitelia komunikovať a začleniť tak svoje auto do svojich digitálnych životov.

“Jedným z našich cieľov, ako novej medzinárodnej spoločnosti so sídlom v Číne, bolo stať sa od samého začiatku priekopníkom v oblasti automobilovej konektivity,” uviedol Stefano Villanti, Výkonný riaditeľ pre predaj a marketing značky Qoros.

Pripojenie QorosQloud™

QorosQloud bol po prvý raz predstavený v modeli Qoros 3 Sedan a má byť k dispozícii aj vo všetkých stupňoch výbavy modelu Qoros 3 Hatch hneď pri jeho uvedení. Je založený na cloudovej platforme Microsoft Windows Azure, a dodáva sa prostredníctvom 3G siete China Unicom. Vo vozidle sú služby QorosQloud prístupné cez moderný osem palcový displej systému Qoros MMH, ale sú prístupné aj mimo vozidla cez smartfón, tablet, počítač alebo Mac užívateľa prostredníctvom špecializovanej web stránky na www.qorosqloud.com a aplikácií QorosQloud iOS a Android.

Vo vozidle je QorosQloud dostupný prostredníctvom systému Qoros MMH, ktorý je v štandardnej výbave každého vozidla Qoros. Osem palcový vysokokapacitný dotykový displej má rozlíšenie 800 x 480 pixelov.

Pokročilé užívateľské rozhranie, softvér a grafika Qoros MMH navrhli a vyvinuli priamo v automobilke Qoros s cieľom bezpečne ovládať informačné displeje tak, aby dochádzalo k minimálnemu rozptyľovaniu vodiča  a optimalizovať jednoduchosť jeho používania na cestách.  Miera využívania niektorých z kľúčových služieb ako napr. funkcie Eco-Drive (hospodárna jazda) či Car Info (informácie o vozidle) dosahuje viac ako 80%, pričom 9 z 10 užívateľov uviedlo, že by QorosQloud odporučilo priateľom a rodine.

Zdroj AutoBinck Group SK (šr)

3_Qoros_QorosCloud_Connection_Telematics Awards_2014

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov