Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia sorento

Nový Lexus NX

Luxusná divízia automobilky Toyota, ktorá sa etablovala aj na starom kontinente, prišla na autosalón v Pekingu s novým modelom. Lexus odhalil nový crossover NX. Vstúpil tak medzi prémiové vozidlá v segmente menších SUV.

Prvý koncept automobilu predstavili už v roku 2013 na autosalóne vo Frankfurte. Na Tokyo Motor Show získala táto predprodukčná verzia uznanie a predurčila dizajnové siluety produkčného modelu.

Automobil navrhli tak, aby vyzeral ako jednotný odliatok z ocele. V prednej časti zaujme maska chladiča, ktorá pripomína sesterské modely Lexusu. Inovatívnymi sú predné LED svetlomety s denným svietením, ktoré majú šípový dizajn. Zadné svetlomety tiež využívajú technológiu LED a tvar písmena L.

Lexus NX Lexus NX

Pod mohutnými lemami blatníkov sa skrývajú disky z ľahkých zliatin s rozmermi 17 alebo 18 palcov. Strecha vozidla sa v zadnej časti zvažuje a vytvára tým športovejšiu bočnú líniu. Ako prvý model na svete dostane NX kľučku dverí bez kľúčovej dierky, čím sa vytvorí jednoliaty hladký povrch pozdĺž celého vozidla.

Interiér modelu ponúka posedenie a pocit ako v športovom automobile. Hrubý lemovaný volant a ovládacie prvky efektne dopĺňajú hranatý štýl exteriéru. Novinkou sú okrem iného bezdrôtové nabíjanie zariadení, panoramatický monitor či multi-informačný displej vrátane snímača preťaženia.

Lexus NX Lexus NX

Na pohon budú slúžiť 3 motorizácie. Diesel sa pod kapotu nedostane. Základnou verziou bude NX 200 bez preplňovania. Vyšší výkon ponúkne NX 200t s turbodúchadlom a vrcholnou motorizáciou bude plne hybridný NX 300h. Každá verzia bude ponúkať pohon buď prednej nápravy, alebo všetkých štyroch kolies.

Vedúci inžinier vývoja modelu NX, Takeaki Kato, prezradil, že novinku NX vyvinuli ako vozidlo pre aktívny mestský život so zameraním sa na mladých mestských vodičov.

MM, Toyota

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov