Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Mannhattan rozžiarili automobilové novinky North American International Auto Show

Podľa názvu by sa zdalo, že pôjde o provinčnú záležitosť Američanov. Opak je pravdou. Na 114. ročníku  autosalónu v New Yorku (autosalónu  s najdlhšou históriou v Severnej Amerike), ktorý otvorili 18. apríla na Manhattane, si niektoré automobilky dali mimoriadne záležať. Sústredili sa predovšetkým na záujem amerického trhu.

Automobilka BMW uviedla hneď tri svetové premiéry. BMW X4  so šiestimi motormi, tromi benzínovými a tromi dieselovými motormi s kombinovanou spotrebou  paliva 8,3 – 5 l/100 km; BMW  M4 cabrio s celkom novým trojlitrovým vysokootáčkovým šesťvalcom s technológiou Twin Power so spotrebou  9,1 – 8,7 l/100 km.

05_BMW_M4_Convertible_NYIAS_2014a   07_BMW_X4_NYIAS_2014

Novinkou je tiež vlajková loď Mini – Countryman. Najnovšia verzia prvého štvordverového, päťsedadlového  MINI má veľké zadné dvere a systém pohonu všetkých štyroch kolies ALL4 v rámci voliteľného vybavenia.

MINI Countryman   MINI Countryman

Bokom – na rozdiel od Audi-  nezostal ani ďalší nemecký  konkurent Mercedes. Prišiel s modelom S63 AMG 4MATIC Coupe, ktorý poháňa pre Američanov nadupaný 5,5 litrový V8 biturbo motor s výkonom 577 koní.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Juhokórejská KIA predstavila SUV strednej triedy Sedona. Odvezie sedem až osem pasažierov. Poháňať ho bude 3,3 litrový šesťvalec GDI s hliníkovými hlavami valcov a hliníkovým  blokom motora.

Sedona 1   Sedona 2

Pri príležitosti 25. výročia výroby Mazdy MX  5  predstavila japonská automobilka 100 kusovú limitovanú sériu s označením MX 5 Miata, ktorú začnú predávať na budúci rok. tí, ktorým sa zapáči, si ju však budú môcť kúpiť iba v USA a v Mexiku.

Automobilka Bentley, ktorá predala v doterajšej histórii  vlani najväčší počet automobilov (presne 10 120 kusov; len v Amerike stúpol predaj o vyše 10%)  uviedla s veľkou pompou dve civilné verzie svojich silákov, medzi ktoré postavila svoju športovú pýchu z Dyson Racing Team Bentley, ktorá sa vracia na americké ovály.  Modernizovaný luxusný sedan Continental GT Speed ​​ doplnili o  uznávaný motor V8 s Flying Spur, rovnako ako verziu cabrio GT Speed.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Toľko v skratke o autosalóne v New Yorku, ktorý potrvá do 27. apríla. Podrobnejšie sa o svetových premiérach dočítate v nasledujúcom vydaní Automagazínu.

Informácia pre tých, ktorí sa chcú prísť pozrieť na výstavisko Jacob K. Javitz Convention center: otvorené je  denne od 7.15 hod. do 21.00 hod. Vstupné pre deti  do 13 rokov je 5 USD,  nad 13 rokov a pre dospelých 15 USD. Skupiny nad dvadsať ľudí zaplatia za každú osobu 13 USD, no vstupenky si ltreba vopred zaregistrovať na internete. Výstavisko je na západnej strane Manhattanu, medzi 11. a 12. Avenue a medzi 34 a 40 Street.

Pavel Jacz – New York

 

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov