Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Red Dot Design Award 2014 (aj) pre Qoros 3 Hatch

Red Dot Award je jednou z najprestížnejších dizajnérskych súťaží na svete. Existuje od roku 1955. Jej porota každoročne udelí niekoľko desiatok ocenení výrobkom a úžitkovým predmetom, ktoré potom smú toto označenie používať. Ocenené bývajú aj automobily. Vlani ocenenie získala napríklad štúdia automobilu Buick Riviera. Medzi ocenených patrili aj patria napr. produkty značiek  Apple, Audi, Braun, Mercedes – Benz, Nokia, Sony a Style Porsche.

Ďalším vozidlom, ktoré sa prestížnym ocenením Red Dot Award môže chváliť, je najnovšie Qoros 3 Hatch, druhý sériovo vyrábaný model značky so sídlom v Šanghaji. Dvadsaťčlenná porota mu udelila ocenenie  “Honourable Mention”. Hlavné dôvody: kreatívne riešený dizajn a  vynikajúca realizácia detailov.

Hatch mal svetovú premiéru na autosalóne v Ženeve 4. marca 2014. Predaj v Číne sa začne v polovici roka. Je dielom tímu dizajnérov značky v Mníchove a Šanghaji pod vedením Gerta Volkera Hildebranda. Jeho dizajn netají inšpiráciu súčasnými európskymi automobilovými trendmi.

Na ostatnom ročníku Red Dot Design Awards sa zúčastnilo 1816 výrobcov, dizajnérov a architektov z 53 krajín.  Ceny slávnostne odovzdajú počas gala večera  Red Dot v divadle Aalto v Essene dňa 7. júla 2014 za účasti 1200 pozvaných hostí.

DK, Qoros

Qoros 3 Hatch predný Qoros 3 Hatch zadný

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov