Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Grand Prix“ za dizajn pre Petra Schreyera

Počas galavečera pri príležitosti 29. ročníka podujatia Festival Automobile International v Paríži prevzal Peter Schreyer, šéfdizajnér spoločnosti Kia Motors, ocenenie „Grand Prix du Design 2014“.
Jean-Michel Wilmotte, prezident poroty ankety „Grand Prix du Design 2014“, pred viac ako 600 hosťami z oblasti automobilového priemyslu, módy, hudby, filmu, médií a reklamy, pri tejto príležitosti poznamenal: „Toto ocenenie je uznaním za výnimočnú dizajnérsku prácu v medzinárodnom kontexte. Peter Schreyer získal ocenenie Grand Prix za významný prínos pre dizajn skupiny Hyundai-Kia Group.“
Peter Schreyer sa stal šéfdizajnérom Kia pred siedmymi rokmi. Odvtedy koordinuje dizajnérske štúdiá v Kórei, Amerike a Európe, okrem toho úspešne transformuje dizajn automobilov Kia a zvyšuje ich atraktivitu. Pozoruhodná evolúcia produktového dizajnu tejto veľkej juhokórejskej automobilky je spojená s know-how, ktorým sa radí medzi nemnohých svetoznámych a popredných protagonistov moderného automobilového dizajnu.
Festival sa koná ako oslava toho najlepšieho v automobilovom priemysle. Pätnásťčlennú porotu tvoria šéfovia dizajnérskych centier a vrcholoví vedúci pracovníci z popredných medzinárodných spoločností ako napr. Dassault Systems, Louis Vuitton, Eurosport, Le Point, AD a Bell & Ross.
KIA (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov