Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia family

Škoda Rapid prichádza ako StylePLUS

Atraktivitu nového akčného modelu podčiarkujú okrem iného sériovo montované súčiastky výbavy, akými sú čierne dizajnové prvky, xenonové svetlomety a predné hmlovky s Corner funkciou, sedemnásťpalcové disky kolies  Ray z ľahkých zliatin, športový interiér s novými dekoračnými lištami a športové sedadlá.

 

Na objednávku je k dispozícii navigačný systém Amundsen+, volitelne s funkciou digitálného príjmu rozhlasových staníc. Komfort na palube zabezpčuje klimatizácia v spojení so zatmavením bočných skiel SunSet.

Pre nový model Škoda Rapid StylePLUS je k dispozícii škála piatich farieb karoseérie a štyri motory.: dva zážihové i 1,2 TSI s výkonmi 63 kW alebo 77 kW, a dva vznetové, 1,6 TDI s výkonom 66 kW a 1,6 TDI s výkonom 77 kW. Silnejší benzinový motor  je spriahnutý s  manuálnou šesťstupňovou pevodovku, manuálne prevodovky ostatných troch motorizácií sú päťstupňové.

Pri kompaktných rozmeroch (dĺžka 4,48 m, šírka 1,7 m) ponúka rodinný model Škoda Rapid ‚StylePLUS‘  mimoriadne priestranný interiér s dostatkom miesta pre piatich cestujúcich a ich batožinu.

Ďalšou novinkou, s ktorou ŠKODA AUTO rozširuje svoju ponuku v silnom tržnom segmente kompaktných vozidiel je Rapid Spaceback . Jej poslaním je vyplniť priestor medzi modelmi Fabia a Octavia Svojím sviežim a dynamických štýlom by mal osloviť najmä mladých zákazníkov.  Škoda Rapid Spaceback ponúka dostatok miesta, rad prvkov  „Simply Clever“, vysokú úroveň bezpečnosti, možnosti individualizácie a nízku spotebu. Na európské trhy bude novinka uvedená v októbri  2013.

Zdroj: ŠKODA AUTO, šr

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov