Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Mercedes zaznamenal rekordné predaje

Počas siedmich mesiacov tohto roka bolo celosvetovo dodaných 811 227 (+8,1%) a za júl 116 790 (+20,0%)
vozidiel Mercedes-Benz. Značka s hviezdou tým dosiahla nový júlový rekord odbytu.

 

Júlové masívne zvýšenie odbytu podmienil z hľadiska produktov najmä úspech kompaktných vozidiel, ktoré svoj odbyt zdvojnásobili a novej triedy E (+25,5 %). Vďaka nárastu (+19,5 %) opätovne zaznamenali rekord odbytu modely SUV, pričom trieda M je tohto roku najžiadanejším modelom segmentu.

Z teritórií prispeli zvýšeniu odbytu zvlášť USA (+22,5%) a Čína (+31,2%). Vysoký nárast zaznamenala okrem iných krajín Veľká Británia (+15,4%), Belgicko (+16,9%). Impozantný prírastok (+192,1%) malo Turecko. Takmer desaťpercentné (+9,8%) zvýšenie trhového podielu dosiahla značka Mercedes-Benz tiež doma v Nemecku, kde rovnako ako aj v USA a Japonsku zaujíma vedúcu pozíciu medzi prémiovými vozidlami.

„Po silnom prvom polroku sme v júli opäť viditeľne pridali. Nová trieda E je dokonalým úspechom, naše kompaktné vozidlá sú žiadané ako nikdy predtým a od polovice júla dodávame našim zákazníkom v Európe aj vozidlá novej triedy S. S týmto novým mixom modelov budeme v druhej polovici roka aj naďalej napredovať,“ vysvetľuje člen vedenia divízie Mercedes-Benz Cars Dr. Joachim Schmidt a dodáva: „Naším cieľom je zvýšiť v tomto roku odbyt osobných vozidiel značky Mercedes-Benz na viac než 1,4 milióna vozidiel.“

 

ts, MB

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov