Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Škoda Elroq – Pozdáva sa vám silueta nového českého elektromobilu?

Škoda zverejnila prvú oficiálnu siluetu nového modelu Elroq. Plne elektrické kompaktné SUV je prvým sériovým modelom značky, ktorý si osvojuje dizajnový jazyk Modern Solid.

Minimalistický exteriér kombinuje robustnosť a funkčnosť s autenticitou a zároveň evokuje pocit bezpečia a sily. Svetová premiéra modelu Elroq, ktorá sa uskutoční na jeseň 2024, znamená začiatok novej elektrickej modelovej éry, v rámci ktorej automobilka v nasledujúcich rokoch uvedie na trh šesť čisto elektrických modelov.

Nová predná časť s označením Škoda a Tech-Deck Face

Predná časť modelu Elroq je charakterizovaná delenými svetlometmi. Svetelná línia ich hornej časti plynule prechádza do blatníkov. Kapota po novom nesie výrazný nápis Škoda. Ten odráža novú firemnú identitu značky Škoda. Tech-Deck Face, moderná a osobitá reinterpretácia tradičnej masky chladiča vozidiel značky Škoda, je výrazne horizontálne pretiahnutá. Veľké kolesá umocňujú robustnosť a spolu so špičkovými Matrix-LED prednými svetlometmi vozidlu dodávajú výrazný vzhľad.

 

Inovatívny dizajn sa snúbi s konštrukciou modulárnej platformy MEB

Model Elroq bude už tretím modelom značky Škoda navrhnutým na modulárnej platforme MEB určenej pre elektromobily a vyvinutej koncernom Volkswagen. Škoda Elroq sa tak pripojí k modelom Enyaq a Enyaq Coupé a zároveň ako elektrický náprotivok modelu Karoq odštartuje novú modelovú éru českej automobilky v oblasti elektromobility. V rámci tejto éry bude v priebehu najbližších rokov predstavených šesť modelov s čisto elektrickým pohonom. Celkom nové kompaktné SUV sa bude vyznačovať funkčnosťou, komfortom, veľkorysým priestorom v interiéri a výnimočnou praktickosťou v súlade s charakterom značky Škoda. Svetová premiéra modelu Elroq je naplánovaná na jeseň tohto roka.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov