Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Koniec éry SUV? Musia skončiť, hovorí šéf Citroënu

Aby elektrické autá dávali zmysel, musia byť ľahšie a aerodynamickejšie. Má Vincent Cobée, generálny riaditeľ značky Citroën, pravdu?

„Masívny nástup elektrických áut ukončí éru totálnej popularity segmentu SUV, pretože elektrické autá potrebujú byť ľahké a aerodynamické.”, hovorí Vincent Cobée, generálny riaditeľ značky Citroën. Pri autách so spaľovacím motorom je odpor vzduchu tiež dôležitý faktor, no nie až v takej výraznej miere. Podľa šéfa Citroënu ľudia aerodynamiku neriešia tak, ako 30-50 % populácie nerieši cenu pohonných hmôt.

„Znížiť iba hmotnosť auta nestačí. Ak elektrické SUV zhodí 50 kg, v podstate mu to vôbec nepomôže k vyššiemu dojazdu. Kľúčom je skrátka aerodynamika.”, hovorí prvý muž Citroënu a dodáva: „Ak si vo Francúzku kúpite elektrické auto s hmotnosťou nad 2,4 tony, nedajú vám na neho dotáciu. Myslím si, že ten limit by mohol byť pokojne aj nižší, trebárs 1,8 tony.”

Podľa šéfa francúzskej značky je nezmysel obmedzovať individuálnu prepravu ľudí a ako ideálne elektrické auto budúcnosti označil Citroën Oli.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov