Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Honda Civic Type R – Poznáme cenu najsilnejšej verzie v histórii

Honda potvrdila konkrétne údaje o cenách pre svoj veľmi očakávaný úplne nový Civic Type R. Najnovší Type R nadväzuje na dlhú tradíciu vysokovýkonných vozidiel inšpirovaných duchom pretekov, ktoré posúvajú hranice výkonu automobilu s predným náhonom

Napriek svojim vylepšeniam zameraným na výkon, nový Type R stavia na prístupe k dynamike, dizajnu a použiteľnosti zameranom na človeka, ktorý Honda zapracovala do 11. generácie modelu Civic.

Odporúčané ceny pre Civic Type R budú začínať na 54.990 €. Toto vozidlo bude dostupné aj s možnosťou financovania prostredníctvom služby Honda Finance.

Za túto cenu získajú zákazníci doteraz najpokročilejší a najkompletnejší Civic Type R. Inžinieri Hondy vylepšili každý aspekt nového modelu, vrátane konštrukčných riešení, ktoré zlepšujú aerodynamický výkon, ľahkých komponentov a zvýšenia výkonu.

Najnovšia generácia predstavuje najrýchlejší a najschopnejší Civic Type R všetkých čias, ktorý stavia na schopnostiach predchádzajúceho modelu a výnimočnej platforme úplne nového štandardného modelu Civic. Type R sa dodáva len s jedným typom motora, ktorým je najsilnejší a najvýkonnejší VTEC Turbo, aký kedy Honda vyrobila. Prepracovaná šesťstupňová manuálna prevodovka ponúka rýchlejšie a pohotovejšie radenie prevodových stupňov, spárované s novým systémom prispôsobenia otáčok a funkciou automatického preklápania, ktoré zaisťujú dokonalé radenie na nižší prevodový stupeň a pomáhajú tak vyvážiť vozidlo pri nájazde do zákruty.

Medzi ďalšie prvky štandardnej špecifikácie patria špeciálne štylistické prvky modelu Type R, vďaka ktorým je nižší a širší ako štandardné vozidlo; z toho sú zachované iba predné dvere a zadné dvere batožinového priestoru. Aerodynamicky tvarované podbehy kolies v nových tvaroch sú spárované so subtílnymi, no účelnými nárazníkmi a aktualizovaným zadným spojlerom, ktorý ponúka komplexnú úroveň využiteľného prítlaku. Štandardnou výbavou sú aj nové ľahké 19-palcové matné čierne zliatinové disky kolies s reverzným ráfikom, obuté do špeciálnych pneumatík Michelin Pilot Sport 4S.

Vnútri Civic Type R ťaží z rovnako vysokej úrovne pohodlia, praktickosti a kultivovanosti ako úplne nový Civic, ešte pozdvihnutej použitím prvkov zameraných na výkon a pôsobivého, klasického lemovania Type R karmínovo červenej farby. Plne prispôsobiteľný a digitálny prístrojový panel je pre Type R štandardom a je kľúčom k dosiahnutiu centralizovaného usporiadania kokpitu, ktoré zvyšuje koncentráciu vodiča počas intenzívnych zážitkov z jazdy. Sada ukazovateľov funguje v spojení s viacerými režimami jazdy a ponúka čoraz koncentrovanejšie vrstvy informácií pre vodiča.

Prvýkrát na Type R sú preddefinované jazdné režimy spojené s novým, plne programovateľným „individuálnym režimom“, ktorý dáva vodičom autonómiu prispôsobiť si auto podľa svojich preferencií v mnohých oblastiach, ako je odpruženie, odozva plynu, riadenie, čítanie na displeji, hluk motora a ďalšie. Tieto možnosti je možné prispôsobiť pomocou veľkého centrálneho dotykového displeja, ako aj množstva nových možností a funkcií v informačno-zábavnom systéme, ktorý štandardne zahŕňa Apple CarPlay a Android Auto.

Medzi tieto nové funkcie patrí Honda LogR, vysoko integrovaný systém na zaznamenávanie údajov, ktorý čerpá informácie z množstva senzorov, ktorými vozidlo disponuje. Systém poskytuje vodičom množstvo údajov prezentovaných spôsobom, ktorý môže pomôcť zlepšiť ich vodičské schopnosti. Parametre, ako sú G-sily, sily prenášané pneumatikami, ako aj dôležité teploty a tlaky, sú prístupné prostredníctvom centrálnej dotykovej obrazovky v jasných a ľahko interpretovateľných formátoch.

„Civic Type R oslavuje 25 rokov úspechu a je kultovým hrdinom mnohých verných zákazníkov, klubov vodičov a komunít po celej Európe,“ povedal Tom Gardner, senior viceprezident spoločnosti Honda Motor Europe Ltd. „Najnovšia generácia stavia na úspechu svojich predchodcov, vnáša technológie Honda odvodené od motoristického športu, aby priniesla zážitok z modelu Civic Type R, ktorý je najviac zameraný na výkon v našej histórii.“

Objednávky na úplne novú Hondu Civic Type R sa otvárajú od 1.11.2022, pričom prvé dodávky sa v Európe očakávajú v prvom štvrťroku 2023. Kompletné údaje o cenách, špecifikáciách a možnostiach financovania nájdete na www.honda.sk/cars

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov