Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Hyundai N Vision 74 – Restomod ako stvorený do dnešnej doby

N Vision 74, inšpirovaný dedičstvom, predstavuje vysokovýkonné hybridné laboratórium s vodíkovými palivovými článkami. N Vision 74 je inšpirovaný technológiou aj dizajnom, ktorý má korene v trvalo udržateľnej vízii N ohlásenej v roku 2015 a vášni Hyundai pre vysoký výkon od roku 1974.

Dizajnovo vzdáva N Vision 74 poctu konceptu Hyundai Pony Coupe z roku 1974, ktorý vyvinul legendárny automobilový dizajnér Giorgetto Giugiaro. Koncept bol potom zabudovaný do prototypov prvého sériového športového automobilu Hyundai. Do výroby sa síce nakoniec nedostal, ale odvážny postoj udal tón celej spoločnosti.

N Vision 74 zdedil čistý povrch, dynamický proporčný profil a jedinečný B stĺpik z konceptu Pony Coupe z roku 1974. Dizajnové dedičstvo Hyundai sa tak stretáva s érou elektrifikácie s vysokým výkonom. Osvetlenie Parametric Pixel dodáva navyše futuristický rozmer.

Dizajn N Vision 74 je orientovaný na budúcnosť, odráža však rešpekt a uznanie oddanosti a vášni, ktoré boli súčasťou konceptu Pony Coupe,“ povedal SangYup Lee, výkonný viceprezident a vedúci dizajnérskeho centra Hyundai.

N Vision 74 povyšuje odvážnosť konceptu Pony Coupe, transformuje ho do budúceho dizajnu Hyundai a zároveň mení interiér na zábavný priestor bez toho, aby sa stratila čistota architektúry konceptu Pony Coupe. N Vision 74 je vybavený kokpitom zameraným na vodiča so zmesou historických prvkov a moderného dizajnu, ako je digitálny klaster či analógové tlačidlá.

S dĺžkou 4 952 mm, šírkou 1 995 mm, výškou 1 331 mm a s rázvorom 2 905 mm je to prvé vysokovýkonné laboratórium postavené na najpokročilejšom systéme vodíkových palivových článkov, aký kedy Hyundai N vytvoril. Nie je to však prvýkrát, čo sa Hyundai N zaoberá technológiou palivových článkov. N Vision 74 je tiež inšpirovaný koncepčným vozidlom Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo, ktoré bolo predstavené v roku 2015 pri uvedení značky N.

Inžinieri Hyundai vyvinuli hybridnú štruktúru batériového elektrického pohonu v kombinácii so systémom FCEV s úplne novým usporiadaním. Tým, že N Vision 74 je poháňaný systémom palivových článkov a elektrickým pohonom batérie, zlepšuje sa účinnosť chladenia, pričom je možné použiť dva rôzne zdroje energie v závislosti od rôznych jazdných podmienok. To umožňuje lepšie vektorovanie krútiaceho momentu pomocou dvoch zadných motorov a tým aj presné a citlivé zatáčanie. N Vision 74 navyše skúma rovnováhu medzi výkonom a chladením pomocou trojkanálového chladiaceho systému.

Vysokovýkonná technológia je plne integrovaná do dizajnu vozidla. S takouto funkčnou estetikou N Vision 74 skúma rovnováhu medzi najmodernejšou technológiou a ikonickým dizajnom. Spolu so schopnosťami dlhého dojazdu a rýchleho tankovania zaručuje N Vision 74 zábavu z jazdy s udržateľným zdrojom energie prostredníctvom použitia špičkových technológií.

 

N Vision 74 špecifikácia:

 

Rozmery D / Š / V / Rázvor (mm) 4 952 / 1 995 / 1 331 / 2 905
Motor Celkový max. výkon (kW) Vyše 500 kW (zadná náprava)
Max. krútiaci moment (Nm) Vyše 900 Nm (zadná náprava)
Batéria Kapacita (kWh) 62,4 kWh

800 V rýchlonabíjanie

Vodík Kapacita 4,2 kg
Čas tankovania 5 minút
Výkon Max. rýchlosť (km/h) Vyše 250 km/h
Dojazd Vyše 600 km

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov