Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Šprintérsky duel Hyundai IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza!

Šprintérsky duel IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza. Hyundai ním upozorňuje na potrebu zodpovednej jazdy.

V šprintérskom dueli dominovala elektrina

Atraktívne porovnanie zrýchlenia dvoch výkonných vozidiel značky Hyundai pozná víťaza. Šprintérsky duel elektrického modelu IONIQ 5 a benzínového modelu i30 N Performance, ktorý pripravil slovenský importér značky Hyundai, dopadol v prospech elektrického auta. Cieľom netradičného duelu bolo zabaviť, ale aj upozorniť na to, že aj civilné, nešportové vozidlá ponúkajú často vysokú mieru dynamiky, ktorú by vodiči mali mať na pamäti pred každým zošliapnutím plynového pedálu. Video klip z duelu IONIQ 5 vs i30 N Performance si môžete pozrieť v tomto videu.

 

Každý typ pohonu má svoje prednosti

Zábava so skvelými autami Hyundai a edukácia verejnosti. O to išlo pri nakrúcaní tohto videa. Správne sme tušili, že na krátkej trati bude mať elektrický IONIQ 5 napriek svojim rozmerom a vyše dvom tonám nad menším a agilným i30 N navrch. Samozrejme, čím dlhšia by súťažná trasa bola a čím viacej zákrut by pribúdalo, tým viac by sme sa dostávali do revíru, v ktorom neohrozene kraľuje N-ko,“ povedal o porovnaní Robert Baumgartner, generálny riaditeľ Hyundai Motor Slovakia, ktorý sedel za volantom IONIQ-u 5.

Som rád, že som sa mohol zúčastniť zaujímavého šprintérskeho duelu benzín vs elektrina. Aj pre mňa to bola celkom nevšedná skúsenosť. Vedel som, že výsledok bude tesný. Bol som si vedomý každého pre a proti a bol som odhodlaný vyhrať. Skúšal som aj rôzne nastavenia Launch control, ktoré športové vozidlá N ponúkajú. Napokon sa však ukázala sila spojenia elektromotora, pohonu 4×4 a solídnych jazdeckých reakcií generálneho riaditeľa Hyundai 😊 Skvele som sa zabavil a priznám sa, že už začínam vymýšľať nejakú odvetu!“ zhodnotil duel profesionálny jazdec Maťo Homola, ktorý štartoval s benzínovým i30 N Performance.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov