Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Mitsubishi Colt – Nová generácia príde už čoskoro

Mitsubishi dnes oznámilo, že sa po bezmála 10 rokoch vracia do európskej triedy malých vozidiel (segment B) s päťdverovým hatchbackom COLT novej generácie, ktorého uvedenie do predaja naplánovali na jeseň 2023.

Nový COLT sa zaradí vedľa modelu Space Star, nedávno oznámeného nového ASX a plug-in hybridného Eclipse Cross PHEV, a výrazne tak rozšíri pokrytie kľúčových segmentov európskeho trhu v rámci značky Mitsubishi. Nová modelová ponuka osobných vozidiel tak bude od roku 2023 zahŕňať hatchbacky a modely SUV, vrátane elektrifikovaných pohonov.

Označenie COLT, vôbec prvýkrát použité v roku 1962, sa pýši dlhou tradíciou, ktorá zahŕňa nespočetné množstvo generácií prevažne kompaktných modelov predávaných po celom svete. Názov COLT sa tak postupne stal jedným z najznámejších modelových označení vozidiel Mitsubishi. V Európe sa medzi rokmi 2004 a 2014 predalo cez 400 000* vozidiel poslednej generácie, vyrábaných aj priamo v tomto regióne.

Nový COLT ponúkne veľkorysú výbavu vrátane najnovších technológií aj kompletnú škálu pohonov. Vozidlo sa bude vyrábať v tureckom závode Bursa spoločnosti Renault. COLT podobne ako ASX novej generácie bude postavený na podvozkovej platforme CMF-B aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi.

Komentuje Frank Krol, prezident a generálny riaditeľ Mitsubishi Motors Europe:
„Príchod nového hatchbacku COLT a už oznámeného nového ASX v roku 2023 zásadným spôsobom rozšíri našu produktovú ponuku – vedľa základného modelu Space Star a plug-in hybridného prevedenia Eclipse Cross PHEV. Mitsubishi Motors sa v triede malých vozidiel chváli dlhou históriou a samotné označenie COLT je priamo synonymom tohto segmentu – už sa tešíme, až začneme písať novú kapitolu v príbehu COLT aj značky Mitsubishi Motors v Európe.“

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov