Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Škoda Fabia Monte Carlo – Premiéra novej verzie už 15. februára

Premiéra nového modelu Škoda Fabia Monte prebehne 15. februára. Škoda tak rozšíri ponuku športovo-lifestylových verzií o tretí model s označením Monte Carlo: rovnako ako Scala a Kamiq aj nová Fabia pri tomto variante výbavy stavia na typický dynamický vzhľad. Škoda ním pripomína svoje početné pretekárske úspechy na Rallye Monte Carlo. Ide už o tretí variant Monte Carlov histórii modelu Fabia.

Monte Carlo – tento názov pripomína početné pretekárske úspechy značky ŠKODA na legendárnej rely v Monackom kniežatstve. Škoda Fabia Rally2 evo tu nedávno slávila štvrté víťazstvo značky za posledných šesť rokov a celkovo pätnáste víťazstvo v triede WRC2. Na tieto mimoriadne úspechy v motoršporte značka Škoda už od roku 2011 odkazuje športovo-lifestylovými variantmi svojich kompaktných modelov. V tejto tradícii pokračuje aj nová Škoda Fabia Monte Carlo. Premiéra nového vrcholného modelu FABIA bude 15. februára a doplní výbavové stupne Active, Ambition a Style.

DNA verzii Monte Carlo 
Zrodená na pretekárskych tratiach, postavená pre cestu – to je DNA vozidiel Monte Carlo. Toto označenie, ktoré bolo prvýkrát použité pred 86 rokmi, nesú športovo-lifestylové modely rôznych kompaktných modelových radov tejto automobilky. V roku 1936 skončila Škoda Popular na Rallye Monte Carlo v triede do 1500 cm3 na druhom mieste. Na počesť tohto triumfu automobilka vyrobila špeciálnu sériu 70 vozidiel Škoda Popular Monte Carlo. Prvé dvojnásobné víťazstvo na Rallye Monte Carlo vybojovala v roku 1977 legendárna Škoda 130 RS v triede do 1300 cm3. V 90. rokoch získali dvojnásobné víťazstvo aj Favorit a Felicia, aby sa potom v rely začala úspešná kariéra modelu Škoda Fabia. Po niekoľkých pódiových umiestneniach nasledovalo v roku 2013 víťazstvo modelu Škoda Fabia Super 2000 vo svojej triede. Nástupnícke vozidlo Škoda Fabia R5 (Rally2) v Monte Carle vyhralo v kategórii WRC2 v rokoch 2017 a 2018. Modernizovaný model Škoda Fabia Rally2 evo tento dvojnásobný úspech zopakoval v rokoch 2021 a 2022.

Nová Škoda Fabia Monte Carlo je už treťou sériovou verziou tohto modelového radu, ktorá dostala toto športové označenie. V roku 2011 značka Škoda začala túto tradíciu pre kompaktné sériové modely druhou generáciou modelu Fabia a v roku 2014 nasledovala jej tretia generácia. Štvrtá generácia modelu Škoda Fabia dopĺňa ponuku športovo-lifestylových variantov Monte Carlo ako tretí model značky Škoda popri modeloch Scala a Kamiq.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov