Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Hyundai TUCSON N Line – novinka v dynamickom šate

Nový Hyundai TUCSON N Line spája dynamický dizajn, komfort a pokročilé možnosti konektivity modelu TUCSON so štýlom a postojom verzie N Line inšpirovanej motoršportom.

Hyundai TUCSON N Line prináša výrazné a športové dizajnové prvky exteriéru a špeciálne interiérové doplnky, takže zákazníci si môžu užiť ešte vzrušujúcejší zážitok z jazdy.

Rovnako ako štandardný model, aj nový TUCSON N Line sa vyznačuje progresívnym dizajnom s ostrými líniami, uhlami a hranami a nechýbajú ani pre model TUCSON charakteristické parametrické vzory.

Na prednej časti sa parametrické drahokamy nachádzajú na maske chladiča, ktorá je umiestnená vyššie a zároveň je širšia ako v prípade nového modelu TUCSON. Pre potreby verzie N Line sa parametrické prvky na maske chladiča mierne upravili a v závislosti od uhla pohľadu vytvárajú dodatočné odrazy. Na maske chladiča sa nachádza aj logo N Line. Pod maskou chladiča má svoje miesto nárazník s upravenými otvormi na vstup vzduchu, ktoré sú vyššie a väčšie ako na štandardnom modeli TUCSON, čím vytvárajú športovejší vzhľad. Nárazník na spodnej strane harmonicky dopĺňa strieborná ochranná platňa. Príťažlivý vzhľad predných svetlometov dopĺňa čierne orámovanie. Uhladený vzhľad bočnej línie nového modelu TUCSON N Line dopĺňajú štýlové bočné spätné zrkadlá čiernej farby Phantom Black. Športový vzhľad zadnej strany podčiarkuje aerodynamický spojler, ktorý je dlhší ako na štandardných modeloch a je ozdobený plutvami. Nižšiu zadnú časť ozvláštňuje červený reflexný pásik a difúzor a dvojitá koncovka výfukového potrubia. TUCSON N Line má aj výraznejšie a športovejšie 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin.

Zákazníci si môžu vybrať spomedzi siedmich farieb exteriéru. Väčšiu možnosť personalizácie potom zaručuje výber strechy v čiernej kontrastnej farbe Phantom Black dostupnej k piatim farbám karosérie.

Farby :

  • Sivá Shadow Grey [exkluzívna pre N Line], na požiadanie čierna strecha Phantom Black
  • Biela Polar White, na požiadanie čierna strecha Phantom Black
  • Červená Engine Red, na požiadanie čierna strecha Phantom Black
  • Červená Sunset Red, na požiadanie čierna strecha Phantom Black
  • Tmavá Dark Knight, na požiadanie čierna strecha Phantom Black
  • Strieborná Shimmering Silver
  • Čierna Phantom Black

Zaujímáve sú aj športové sedadlá s označením N čalúnené kombináciou čierneho semišu a kože s červeným prešívaním. Červené prešívanie sa potom nachádza aj na výplni dverí a na lakťových opierkach, sivý priestor palubnej dosky pred spolujazdcom ozdobujú červené doplnky. Ďalšie N dizajnové prvky majú svoje miesto na koženej hlavici radiacej páky či na kryte stredovej konzoly s tlačidlami na radenie automatickej prevodovky — podľa toho, akú prevodovku využíva konkrétne vozidlo. Ďalší športový nádych dodáva interiéru aj čierne čalúnenie stropu. Medzi ďalšie prvky N Line patria kovové pedále, opierka na nohu a prahy.

Aj podvozok dostal úpravy 

Konštruktéri automobilky Hyundai upravili tlmiče a softvér ECS pre nové modely TUCSON N Line tak, aby poskytovali lepšie tlmenie vibrácií a lepšiu ovládateľnosť. V nových modeloch TUCSON N Line je systém ECS nastavený tak, aby dokázal rýchlejšie a intenzívnejšie reagovať na pohyby karosérie aj na povely riadenia. V režime Normal sa konštruktéri zamerali na dobrý komfort jazdy v mestskej premávke a vozidlo výraznejšie stuhne až pri rýchlostiach bežných na okresných cestách. Režim Sport je ostrejší a v celom rozsahu rýchlostí ponúka viac kontroly a odozvy. Intenzívnejšie základné prepojenie a menej nakláňania spôsobujú, že vodič má na vozovke ešte väčšiu kontrolu nad vozidlom. Výsledkom úprav softvéru ECS je aj tuhšie a priamejšie riadenie, ktoré sa líši od ostatných verzií.

Ponuka motorov, bezpečnosť a konektivita

Rovnako ako v štandardnej verzii, aj pre nový model TUCSON N Line je v ponuke viacero úsporných a výkonných pohonných jednotiek s rôznymi úrovňami elektrifikácie, alebo aj bez nej. Verzia N Line je dostupná so všetkými motorizáciami okrem najslabšieho naftového motora.

Hyundai i30 kombi N Line+ je atraktívne divergentný

Bezpečnosť nezaostáva

Nový model TUCSON N Line dostal aj najlepší balík asistenčných systémov vodiča a prvkov aktívnej bezpečnosti v triede. Vďaka tomu ide o jedno z najbezpečnejších vozidiel na trhu. Asistent na monitorovanie mŕtveho uhla BCA premieta pri zapnutej smerovke obraz na prístrojovú dosku. Asistent na jazdu na diaľnici (HDA) udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu a prispôsobuje rýchlosť na základe údajov z navigácie a okolitej dopravy a to napríklad pred blížiacimi sa zákrutami. Pre hybridné a plug-in hybridné modely je k dispozícii aj Diaľkový inteligentný parkovací asistent (RSPA) schopný sám zaparkovať vozidlo, čím oslobodí vodiča od tlaku z parkovania v náročných podmienkach. K lepšiemu výhľadu, ochrane cestujúcich na predných a zadných sedadlách a na predchádzanie nehodám slúži množstvo ďalších asistenčných prvkov.

Nový TUCSON N Line bude v Európe dostupný v 2. Kvartáli roku 2021. Hybridné a plug-in hybridné verzie budú nasledovať od leta 2021.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov