Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Hyundai Kona Electric trikrát dostupnejší

Keďže dopyt po vozidlách s nulovými emisiami neustále rastie, spoločnosť Hyundai Motor strojnásobí dostupnosť svojho elektrického SUV KONA Electric pre európskych zákazníkov. Od marca 2020 začne Hyundai vyrábať KONA Electric v českom výrobnom závode v Nošoviciach a zároveň zvýši dodávky tohto modelu zo závodu Ulsan v Južnej Kórei. Vďaka tomu sa čakacie doby výrazne skrátia.

Hyundai zvýši dodávky KONA Electric do Európy. Výrazne tak skráti čakacie doby zákazníkov.

Rozhodnutie o spustení dodatočnej výroby KONA Electric v Európe bolo prijaté s cieľom lepšie obslúžiť európskych zákazníkov spoločnosti Hyundai. Od uvedenia na trh v roku 2018 dopyt po modeli KONA Electric prekročil očakávania a cieľom zvýšenej výrobnej kapacity je držať krok s naďalej rastúcim dopytom. V roku 2020 vyrobí Hyundai pre európskych zákazníkov viac ako 80 000 bezemisných vozidiel – ide o modely KONA Electric, IONIQ Electric a NEXO s palivovými článkami. Hyundai tak očakáva, že sa v roku 2020 stane najväčším poskytovateľom vozidiel s nulovými emisiami v Európe. „Počúvame našich zákazníkov a urobili sme rozhodnutie s cieľom uspokojiť rastúci dopyt po našich elektrických vozidlách. Keďže sa stále viac ľudí obáva vplyvu svojho výberu auta na životné prostredie, vidíme v elektrických vozidlách na európskom trhu obrovský potenciál,“ uviedol Dong Woo Choi, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Hyundai Motor Europe HQ.

Odráža to naše progresívne myslenie a posilní našu pozíciu lídra v mobilite v budúcnosti.“ Hyundai v súčasnosti vo svojich automobiloch ponúka najširšiu škálu elektrifikovaných technológií: 48-voltový mild hybrid, plne hybridné (HEV) a plug-in hybridné (PHEV) vozidlá, čisto elektrické vozidlá, vrátane elektromobilov s palivovými článkami. Vďaka tomu patrí Hyundai k popredným výrobcom, ktorý sa usiluje sprístupniť budúcu mobilitu pre čoraz viac ľudí.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov