Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Kia Ceed je medzi finalistami súťaže Auto roka 2019

Kia Ceed sa dostala medzi siedmych finalistov ocenenia Auto roka 2019. Európske a slovenské médiá zaradili nový kompaktný rodinný automobil Kia medzi najlepšie automobily, ktoré sa začali predávať za posledných 12 mesiacov.

Je to už druhýkrát, čo sa Ceed uchádza o ocenenie Európske auto roka – model prvej generácie sa dostal do užšieho výberu v roku 2008 – a druhý rok po sebe, čo sa do užšieho výberu dostala značka Kia. Sedan Stinger sa v Európe dostal do užšieho výberu tohto ocenenia minulý rok, zatiaľ čo na Slovensku sa stal Stinger autom roka 2018.

Emilio Herrera, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Kia Motors Europe, v tejto súvislosti poznamenal: „Model Ceed sa v Európe predáva už viac ako desať rokov a naďalej zostáva oporou rastu značky Kia na celom kontinente. Nová generácia bola navrhnutá a skonštruovaná výhradne pre európskych zákazníkov a rovnako ako jej predchodcovia sa aj naďalej vyrába na Slovensku. Toto je európske auto z každého uhla. Bezkonkurenčná kombinácia vysokej kvality, nádherného dizajnu a pokročilých technológií priťahuje stále viac a viac zákazníkov.“

V žilinskom závode Kia na Slovensku sa od spustenia výroby v roku 2006 vyrobilo viac ako 1,3 milióna vozidiel Ceed. Nová modelová rodina sa momentálne skladá z päťdverového hatchbacku a kombi Ceed Sportswagon.

Rodina modelov Ceed sa rozšíri v prvom štvrťroku 2019. Príde nový výkonný hatchback Ceed GT aj nová Kia ProCeed – päťdverová verzia s karosériou „shooting brake“, ktorá spojí fantastický dizajn s priestorom a univerzálnosťou vozidiel typu tourer. Tretia generácia verzie ProCeed debutovala v roku 2018 na autosalóne v Paríži a nedávno sa začala vyrábať na Slovensku. Nová, tretia generácia modelu ProCeed ako najšportovejší člen rodiny Ceed bude k dispozícii výlučne vo výbave GT Line alebo ako vysokovýkonný model GT.

KMSS, foto: archív

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov