Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


VIDEO/Ženeva: Maximálne vydarená premiéra štúdie BMW Concept M8 Gran Coupé

Štúdia M8 Gran Coupé predstavuje blízku budúcnosť automobilky BMW.

Koncept automobilu BMW M8 Gran Coupé je viac než len luxusný športový voz so štyrmi dverami. Napokon, písmeno „M“ v tejto modelovej rade, ktorá má byť vlajkovou loďou, je skratkou pre slovo maximum.


Pre v poradí 88. ročník autosalónu v Ženeve si nemecká automobilka BMW pripravila svetový debut hneď dvoch svojich modelov. Okrem štúdie BMW Concepot M8 Gran Coupé predstavila aj novú generáciu modelu X4.


BMW Concept M8 Gran Coupé stelesňuje nielen dynamickú dokonalosť, ale tiež nové, ultra-športové, extrovertné a výrazne iné poňatie luxusu značky BMW. „BMW rady 8 prevezme pomyselnú štafetu novej vlajkovej modelovej rady BMW a ako také v sebe snúbi bezkonkurenčnú športovú stránku a eleganciu,“ uviedol Adrian van Hooydonk, senior viceprezident BMW Group Design.

 

„BMW Concept M8 Gran Coupé je vízia najexotickejšej a najpríťažlivejšej varianty nového BMW rady 8,“ dodal van Hooydonk, ktorému vzápätí sekundoval viceprezident BMW M a BMW i Design Domagoj Dukec: „Toto auto je navrhnuté tak, aby rozvírilo stojaté vody automobilového designu, aby bolo výrazne iné. Chceme ním osloviť ľudí, ktorí hľadajú niečo mimoriadne a chcú vystúpiť z davu.

Automobilka z Mníchova sa pri premiére BMW Concept M8 Gran Coupé zamerala výhradne na dizajn jeho exteriéru a vyzdvihuje jeho proporcie aj línie. Pozornosť má priťahovať muskulaturné a sebavedomé prevedenie predných častí s extrémne veľkými mriežkami na chladiči a výraznými vstupmi vzduchu aj štíhlymi svetlometmi.

 

Bočná silueta vozu má vďaka dlhému rázvoru náprav, dlhej kapote, plynulo sa klesajúcej línie strechy a krátkej zadnej časti vytvárať elegantnú siluetu športového kupé. BMW uvádza, že strecha konceptu je vyrobená z uhlíkových kompozitov. Farba karosérie „Salève Vert“, ktorá sa v rôznych svetelných podmienkach mení zo zelené na šedivo modrú, vytvára nesmierne efektnú povrchovú kompozíciu.


 

Zadní partia BMW Concept M8 Gran Coupé má vďaka výrazne vytiahnutým blatníkom, spojleru, tenkým koncovým svetlám, neprehliadnuteľnému difúzoru a štvorici masívnych koncoviek výfukového systému vyžarovať dynamiku typickú pre automobily BMW M.


 

Podľa oficiálnych zdrojov automobilky nie je BMW Concept M8 Gran Coupé len ďalším dizajnérskym pokusom, ale konceptom odhaľujúcim vzhľad budúcich modelov BMW rady 8 Gran Coupé a BMW M8 Gran Coupé. Ich finálneho sériového prevedenia sa dočkáme v priebehu roku 2019.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov