Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Nový štvordverový Mercedes-AMG GT čaká globálna premiéra

Jednu zo svetových premiér na marcovom autosalóne v Ženeve ohlásila aj automobilka Mercedes. Nové štvordverové kupé Mercedes-AMG GT má byť priamou konkurenciou pre automobil Porsche Panamera.

V podstate už necelé tri roky sa hovorí o štvordverovej variante vozu Mercedes-AMG, ktorý bude vyrobený na platforme športiaku Mercedes-AMG GT. Vlani prihrial ešte viac túto polievku hotový koncept, tento rok ho už však uvidíme v sériovej podobe.

Pred ženevskou premiérou sa v médiách objavili len prvé oficiálne zábery auta, ktoré zverejnil priamo Mercedes. Na nich síce voz zostáva zakrytý kamuflážou, napriek tomu pod vrstvou maskovania sú jasne zrejmé detaily vlaňajšej štúdie Mercedes-AMG GT Concept.

V konečnom výsledku je tak Mercedes-AMG GT doplnený o druhý pár dverí. Inšpirácia spomínaným konceptom je zrejmá na prvý pohľad. V prednej časti vozu dominuje veľká maska chladiča a zadná časť je podobne tvarovaná ako kupé – s úzkymi svetlami a zaguľateným nárazníkom.

S kupé bude štvordverová novinka zdieľať aj techniku, teda štvorlitrový osemvalec s dvoma turbodmýchadlami. Taktiež bude naladený na niekoľko verzií. Najskôr však príde základ v podobe 444 kW, deväťstupňovej automatickej prevodovky a pohonu všetkých kolies. Výkon bude v prípade budúcich verzií stúpať aj vďaka elektrifikácii.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov