Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Škoda Octavia a Superb získali „Oscarov“

Titul „Najlepší rodinný automobil“ získala Škoda Octavia  a Škoda Superb je „Najlepšie kombi“ už tretí rok po sebe.

Škoda pokračuje vo víťaznej sérii v ankete britského časopisu What Car ? V aktuálnom ročníku si autá s okrídleným šípom v znaku pripísali tituly v dvoch kategóriách a štyri ocenenia získali za výhodnú cenu. Ceny časopisu What Car? 2018, všeobecne považované za „Oscarov“ automobilového sveta, patrí medzi najprestížnejšie nielen vo Veľkej Británii. Vozidlá Škoda Octavia a Škoda SUPERB sa opäť ukázali v očiach poroty časopisu What Car? ako bezkonkurenčné, keď obe zopakovali svoje víťazstvo vo svojich kategóriách.

Najvýznamnejším vozidlom značky Škoda je nedávno modernizovaný model Octavia, ktorý získal titul „Best Family Car“ (Najlepší rodinný automobil). Víťazstvo v roku 2018 bolo už tretím triumfom modelu Octavia počas piatich rokov – je to pozoruhodný úspech vzhľadom k počtu modelov súťažiacich v tejto kategórii.

Model Škoda Superb kombi sa opäť ukázal ako bezkonkurenčný a tretí rok po sebe bol vyhlásený ako „Best Estate Car“ (Najlepšie kombi). Napriek príchodu nových modelov v rámci kategórie sa priestranný interiér, vysoká kvalita, pozoruhodná cena a nízke prevádzkové náklady modelu Superb znovu dostali na vrchol zoznamu ocenených.

Okrem týchto dvoch víťazstiev boli vozidlá značky Škoda ocenené aj v ďalších kategóriách. Časopis What Car? vyhlasuje najlepšie vozidlá, ktoré ponúkajú špičkovú hodnotu v rámci stanoveného cenového rozpätia.

Nedávno prepracovaný model Citigo bol vyhlásen cenovým víťazom v kategórii „City Car“ (Mestský automobil), pričom jeho „supermini“ kolegyňa FABIA dostala  tiež cenu víťaza v kategórii vozidiel kombi (ktorú vyhral Superb). Škoda Superb bola aj cenovým víťazom v kategórii „Executive Car“ (luxusné vozidlo), zatiaľ čo Karoq sa stal víťazom v kategória „Rodinné SUV“

Škoda Media Services (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov