Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


VIDEO: Chevrolet Corvette Genovation GXE? Nový elektrický blesk!

Nová doba! Elektrický športiak Genovation GXE má 811 koní!!

Aby sme náhodou ešte nezabudli! Na nedávnom veľtrhu spotrebnej elektroniky v Las Vegas ohúril odborníkov i laickú verejnosť elektromobil Genovation GXE.  Elektrická verzia športiaku Chevrolet Corvette má k dispozícii dva elektromotory s celkovým výkonom cez 800 koní!


 

Tak, a je to čierne na bielom. Genovation GXE má 811 koní, 949 Nm, na 100 km/h akceleruje za menej než tri sekundy a uvedená maximálna rýchlosť je 331 km/h. V podstate ide o jeden z najrýchlejších cestných elektromobilov sveta, ktorý je súčasne dôkazom, že elektromobily nemusia byť nudné. Automobilka z Marylandu dokonca avizovala maximálnu rýchlosť  220 mph (354 km/h). Číslo 331 je uvedené preto, že takú rýchlosť GXE skutočne dosiahlo na pristávacej dráhe pre raketoplány na Myse Canaveral.

Zámorským inžinierom zo spoločnosti Genovation, ktorá sídli v americkom meste Rockville, poslúžil pri výrobe novinky za vzor Chevrolet Corvette C7 Z06. Vozidlo prišlo o pôvodné pohonné ústrojenstvo a na jeho miesto sa nasťahovali batérie, káble a hlavne spomínané dva elektromotory, ktoré poháňajú zadné kolesá.


Ak by sme však mali byť objektívni, tak Genovation GXE má aj niekoľko mínusov, či nevýhod. Faktom je, k dispozícii  nie je veľa miesta na batérie, takže celková kapacita je len 44 kWh. Zástupcovia automobilky hovoria o dojazde 209 km na jedno nabite, avšak za predpokladu, že pôjdete rozumne. Cena vozidla, z ktorého sa vyrobí len 75 kusov, je 750 000 amerických dolárov (615 000 €).

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov