Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


VIDEO: Socha na kolesách s génmi SUV! Futuristický Lexus LF-1 Limitless otvoril novú kapitolu

Na autosalóne v Detroite vybuchla ďalšia “bomba”! Volá sa Lexus LF-1 Limitless!

O atraktívne novinky nie je na autosalóne v Detroite rozhodne núdza. Tento trend potvrdzuje aj koncept futuristického crossoveru Lexus LF-1 Limitless. Nová vlajková loď prémiového odvetvia značky Toyota kombinuje mimoriadne jazdné vlastnosti s luxusom, technológiami, inováciami a najmodernejšími dizajnovými prvkami značky Lexus.


 

 Koncept Lexus LF-1 Limitless môžu poháňať palivové články, hybridný systém, plug-in hybridný pohon, zážihový motor alebo len elektromotor. Okolo roku 2025 bude pre každý model Lexus po celom svete v ponuke buď čisto elektrický model, alebo variant s možnosťou elektrického pohonu.


 Auto so sympatickým tvarovaním karosérie navrhlo dizajnérske štúdio Calty z Kalifornie. Ich rukopis nesie aj napríklad koncept Toyota FT-1, teda základ pro novú Toyotu Supra. Vonkajšiemu designu dominuje robustná maska na prednej časti s dlhou kapotou, celkovo ide o uhladené a dynamicky pôsobiace vozidlo.

„Toto je naša vízia nového typu vlajkového modelu, ktorý disponuje schopnosťami crossoveru bez toho, aby sa vzdával jazdných schopností a luxusu typických pre dnešné špičkové sedany,“ uviedol Kevin Hunter, prezident spoločnosti Calty Design Research Inc. „Koncept Lexus LF-1 Limitless stelesňuje nápadité technológie a dokáže vyvolávať silné emócie prostredníctvom zaujímavejších skúseností vodiča a cestujúcich.“


 

V aute nechýba technológia autonómnej jazdy v režime Chauffeur, ktorý dokáže pracovať nielen s jazdnými pruhmi a adaptívnym tempomatom, ale zvláda aj obsluhu smeroviek či automatické tlmenie svetiel. Na svoje si ale prídu aj tí, ktorí chcú autá riadiť svojpomocne.


Interiér prezrádza, že okrem elegantného voliča samočinnej prevodovky sa môžeme tešiť aj na radenie prostredníctvom páčok pod volantom. Hoci podľa karosérie môžeme hovoriť o SUV, Lexus na svojich verných zákazníkov nezanevrel. S konceptom LF-1 Limitless sľubuje, že o rýchlosť a luxus rozhodne neprídete.


-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov