Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


VIDEO: Tajomstvo odhalené! Koncept Kia Niro EV atrakciou na veľtrhu v Las Vegas

Prekvapení, nadšení alebo sklamaní? V každom prípade otvorila Kia v Las Vegas novú kapitolu!

Len nedávno sme informovali o tom, že Kia pripravuje koncept Niro EV. Tmavé fotografie elektrifikovaného vozu však viac zakrývali ako odhaľovali. Na oficiálnom predstavení v USA už zástupcovia kórejskej značky oznámili, že do roku 2025 plánujú vyrobiť 16 modelov s hybridným, čisto elektrickým a vodíkovým pohonom.


V prípade futuristického crossoveru si v porovnaní s klasickou produkčnou verziou môžeme všimnúť hneď niekoľko výrazných rozdielov. Azda tým najvýraznejším je prepracovaná maska chladiča, ktorá je u elektromobilov v podstate zbytočná. Namiesto nej sa tak na predok vozu nasťahoval interaktívny displej, ktorý dokáže zobrazovať rôzne odkazy.

 

Na veľtrhu spotrebnej elektroniky v Las Vegas (CES 2018) sa okrem množstva zaujímavých technologických noviniek predstavujú už tradične aj novinky zo sveta elektromobility. Kia preto ukázala štúdie ponúkajúce niektoré nevšedné riešenia.

Okrem spomínanej masky chladiča dostal voz zároveň funkciu rozpoznávania chodcov a cyklistov. V prípade potreby vyšle z predných reproduktorov varovný zvukový signál. V interiéri dominuje obrovský displej, kde sa väčšina vecí ovláda dotykovo alebo gestami. Zároveň by ste sa mali prihlásiť do automobilu pomocou technológie rozpoznávania hlasu a tváre.


 

Koncept Niro EV poháňa ústrojenstvo a technológie určené pre elektromobily budúcej generácie. Energiu dodává vysokokapacitný lithium-polymerový akumulátorový modul (64 kWh), napájajúci výkonný elektromotor (150 kW). Niro EV disponuje dojazdom 383 km pri nulových výfukových emisiách.


Kabína bola navrhnutá ako čistá, minimalistická a digitálna, so zameraním na uživateľskú interakciu. Prístrojová doska zaujme svojim horizontálnym usporiadaním so širokými a hladkými povrchmi. Výsledkom je priestorná a upokojujúca atmosféra, ku ktorej prispievajú aj jemné odtiene strieborných, šedých a bronzových doplnkoch na všetkých povrchoch.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov