Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

VIDEO: Škoda Karoq pre deti?! Model z lepenky v mierke 1:1 je realitou

To ste ešte nevideli! Škoda Karoq ako najnovšie SUV od mladoboleslavskej automobilky síce už nie je neznámym pojmom ani na Slovensku, ale v lepenkovej verzii, to tu ešte nebolo! Za „krabicovým“ modelom Kid Karoq v reálnej veľkosti treba hľadať britské dizajnové štúdio Lazerian.

Kid Karoq postavili za asistencie výsledkov detského prieskumu za 10 týždňov, pričom výroba zabrala viac ako 600 pracovných hodín. Tento detský model má slúžiť na propagáciu nového SUV, ktorý oficiálne uvedú na britský trh v závere tohto pracovného týždňa. Rodinne zameraná „promotion“ sa operia o lepenkový voz v mierke 1:1 (4,4 m na dĺžku a 1,6 metra na výšku), ktorý útočí na zmysli tých najmenších a funguje ako nezvyčajné detské ihrisko. Deti si tak mohli vyskúšať „dospelácke hračky“ v skutočnom Karoqu.

Výbava lepenkového auta pritom vychádza zo spomínaného prieskumu, do ktorého bolo zainteresovaných 1000 detí vo veku medzi 6 a 11 rokmi. Zástupcovia britskej Škody sa ich pýtali na výbavu ich vysnívaného Karoqu. Takmer polovica z opýtaných detí uviedla, že chce mať možnosť počúvať hudbu podľa vlastného výberu (42,5 %). Absolútna väčšina túžila po hraní sa na tablete a streamovaní programov (67,6 %), značná časť detí však žiadala aj zabudovaný projektor na púšťanie filmov (35,4 %).

„Inžinieri“ z britskej Škody nezabudli ani na Wi-Fi a prenosnú hernú konzolu inštalovanú na displeji. Digitálny tablet zo stredového panelu ponúka niektoré funkcie multimediálneho systému Columbus, pričom ovláda aj set bezdrôtových reproduktorov Canton. Namiesto obklopujúceho LED osvetlenia zo skutočného Karoqu dostala v detskej verzii prednosť pestrofarebná disco-guľa. Za absolútnu „topku“ možno ďalej označiť šmýkľavku alebo bazén naplnený 1500 balónikmí, ktoré ucpali celý batožinový priestor s objemom 1800 litrov.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov