Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

VIDEO: Hybridy od Toyoty milujú zimu, neboja sa ani mrazu ako v ruskom filme!

Toyota opäť raz poskytla dôkaz, prečo patria jej automobily k najspoľahlivejším aj na tých najodľahlešjích kútoch našej planéty. Britská Toyota totiž 24 hodín mrazila hybridný model C-HR Hybrid pri teplote -20 stupňov a systematicky ho polievala vodou. Auto bolo nakoniec pokryté hrubou vrstvou ľadu, no hybridný crossover aj napriek tomu bez problémov vyrazil na cestu!

Už v minulosti sa objavil v odborných médiách test modelu Prius, ktorý sa s Toyotou C-HR delí o tú istú platformu a hybridný pohon. Auto na celoročných pneumatikách sa na nespevnenej ceste pri mínusových teplotách správalo ako každé vozidlo s pohonom predných kolies, pri vhodne zvolenej rýchlosti si držalo stopu a bez problémov vchádzalo do zákrut.

Hybridný systém nemal problémy pri naštartovaní vozidla po mrazivej noci (-9,4 °C). Za týchto podmienok sa najprv naštartoval benzínový motor, ktorý vytvoril teplo pre klimatizáciu. Vlastníci hybridov sa pritom nemusia obávať o funkčnosť trakčnej batérie ani pri veľmi nízkych teplotách.

Rovnako Toyota, ako aj iní producenti hybridov zaručujú bezproblémový štart elektromobilov až do teploty -30 ° C. Každý užívateľ mobilného telefónu vie, že v mraze môže telefón odmietnuť poslušnosť, ale trakčných batérií v elektromobiloch sa to netýka.

Vodiči, ktorí sa nechcú vzdať rýchlej jazdy ani počas zimy, si môžu vybrať vozidlá 4×4. Toyota RAV4 Hybrid s pohonom E-Four má čo ponúknuť fanúšikom rýchlej jazdy po diaľnici, ako aj pri terénnej jazde na snehu a ľade. Je to najrýchlejšia verzia tohto modelu – auto s výkonom 197 kW sa rozbieha z 0 na 100 km/h za 8,3 s.

Toyota RAV4 s pohonom 4×4 dostala pod kapotu hybridný systém E-Four vo verzii s predným pohonom aj vo verzii s pohonom všetkých štyroch kolies. O pohon zadných kolies sa stará dodatočný elektromotor s výkonom 68 koní. Tretí elektromotor plní predovšetkým funkciu generátora, získavajúceho energiu z brzdenia, avšak v prípade veľkej spotreby energie dodatočne poháňa vozidlo.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov