Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

TOYOTA GAZOO Racing pokračuje vo vytrvalostných pretekoch

Súťažný tím TOYOTA GAZOO Racing nastúpi aj do ďalšej sezóny 2018/19 svetového šampionátu vytrvalostných súťaží FIA, aby mohol ďalej rozvíjať technológiu hybridného pohonu prostredníctvom motošportu.

 V nadväznosti na uverejnenie pravidiel kategórie LMP1 pre budúcu pretekársku sezónu, na ktorých tvorbe sa Toyota aktívne podieľala, sa tím zaviazal nasadiť svoje vozidlá TS050 HYBRID aj do sezóny 2018/19, prípadne aj dlhšie.

    

Zapojenie do šampionátu pomáha spoločnosti Toyota najmä pri vývoji hybridného pohonu. Továrenské tímy majú vďaka tomu voľnejšiu ruku pri adaptácii motorov na vytrvalostné súťaže.

Napríklad kľúčová technológia, ktorá pomohla znížiť spotrebu vozidiel Toyota LMP1 od roku 2012 o plných 35 percent, napomáha aj k priebežnému zlepšovaniu ďalších modelov Toyota homologovaných pre bežnú prevádzku. Tím WEC už od začiatku projektu pomáha konštruktérom cestných vozidiel nasadzovať nové procesy a pracovné postupy v náročnom prostredí.

„Už od roku 2012 čelíme výzvam svetového šampionátu vytrvalostných súťaží FIA, vrátane pretekov 24 hodín Le Mans, kde nasadzujeme naše pretekárske vozidlá vybavené hybridnou technológiou. Chceli sme nielen zlepšovať ekologické vlastnosti, napr. v podobe zníženej spotreby paliva, ale aj stavať také hybridné vozidlá, ktoré vodiča bavia,“ hovorí Akio Toyoda, prezident spoločnosti Toyota Motor Corporation.

„Tento rok boli naše vozidlá na cestách Le Mans extrémne rýchle. Ale nedokázali spojiť túto rýchlosť s húževnatosťou, ktorá je nutná pre maximálne tempo po celých 24 hodín. Chceme ponúkať také automobily, ktoré naši zákazníci budú chcieť riadiť a tiež v nich jazdiť, a tak som si úprimne uvedomil, že nás čaká ešte dlhá cesta. Nesmierne nás mrzí, že náš konkurent v zdokonaľovaní technológií na vozovkách Le Mans sa rozhodol túto súťaž opustiť. Ale svetový šampionát vytrvalostných súťaží, do ktorého sú súčasne nasadzované vozidlá rôznych kategórií – a najmä potom závod Le Mans trvajúci plných 24 hodín – je aj naďalej tým najlepším skúšobným terénom na naplnenie cieľa, ktorým je vyrábať vozidlá prinášajúce radosť aj v najbližších 100 rokoch,“ dodáva Akio Toyoda.

Detailnejšie plány na sezónu 2018/19, vrátane zloženia jazdeckých tímov TOYOTA GAZOO Racing, budú oznámené začiatkom roku 2018.

Toyota, dk

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov