Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Daimler: Strategická investícia pre budúcnosť bez emisií

Rozšírenie existujúcej spolupráce v oblasti infraštruktúry nabíjania a základný kameň pre nové služby a produkty elektromobility pre súkromných aj fleetových zákazníkov s vozovým parkom v oblasti plánovaného systému vozidiel dobíjateľných zo siete či pripojených na elektrickú sieť (Vehicle-to-Grid).

Spoločnosť Daimler AG získala menšinový podiel v podniku,ktorý sa zaoberá energetickými službami The Mobility House AG (TMH). Ako poskytovateľ riešení pre nabíjanie vozidla a inštalačné služby, ako aj prevádzkovateľ stacionárnych akumulátorov energie s vedúcim postavením v Európe predstavuje spoločnosť The Mobility House prepojenie automobilového priemyslu s energetickým odvetvím. Svojou strategickou aktivitou rozvíja spoločnosť Daimler už existujúcu spoluprácu so spoločnosťou The Mobility House a uskutočňuje tak ďalší dôležitý krok pri presadzovaní stratégie CASE – najmä so zreteľom na svoju značku produktov a technológií EQ, pod ktorou bude spoločnosť v budúcnosti prezentovať svoje celkové know-how v oblasti inteligentnej elektromobility značky Mercedes-Benz a vybuduje zo svojich produktov, služieb, technológií a inovácií rozsiahly ekosystém elektromobility. Spektrum značky siaha od elektrických vozidiel cez nabíjacie skrinky (Wallbox) a služby nabíjania až po domáci akumulátor energie. Investícia prebehla v rámci najnovšieho investičného balíka spolu s japonskou firmou Mitsui, ktorá tým doplnila investície do energetického odvetvia.

     

Medzi spoločnosťami Daimler a The Mobility House sú intenzívne obchodné vzťahy už od roku 2012. Spoločnosť The Mobility House odvtedy v plnej miere ponúka vodičom elektrických vozidiel a hybridných vozidiel dobíjateľných zo siete od značky Mercedes-Benz, ako aj prevádzkovateľom vozových parkov, služby týkajúce sa individuálnej infraštruktúry nabíjania. Aj v oblasti stacionárnych akumulátorov energie spolu oba podniky intenzívne spolupracujú. Vytvorili spoločný podnik Enbase Power GmbH, najväčší akumulátor energie vytvorený z vyradených akumulátorov na svete.

Do portfólia ponuky spoločnosti The Mobility House patria okrem inovatívnych riešení nabíjania a ukladania energie aj projekty z oblasti Vehicle-to-Grid, z ktorej perspektívne profitujú najmä prevádzkovatelia vozových parkov. Technológia umožňuje integráciu elektrických vozidiel do elektrickej siete, ktoré slúžia ako agregovaný akumulátor pre parkujúce elektrické vozidlá.

„Pracujeme na budúcnosti bez emisií. Vďaka našej technológii podporujeme energetickú revolúciu a pomáhame elektrickému vozidlu dosiahnuť výrazný obrat,“ tvrdí zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti The Mobility House Thomas Raffeiner. Vízia: pripojenie vozidiel k elektrickej sieti môže byť užitočné dvojakým spôsobom. Elektrické vozidlá sa nabíjajú len vtedy, keď nie je preťažená sieť. Ak bude nepoužívané vozidlo dlhšie pripojené k zásuvke, elektrická energia sa v prípade potreby odvedie späť do siete, čím sa predchádza maximálnemu zaťaženiu siete (vyhladenie odberných špičiek). Dr. Frank Spennemann, zodpovedný za riešenia nabíjania pre vozové parky v rámci organizačnej jednotky CASE koncernu Daimler, vidí obrovský potenciál najmä v integrácii vozových parkov zložených z elektrických vozidiel do elektrickej siete: „So spoločnosťou The Mobility House intenzívne pracujeme na integrácii elektrických vozidiel do elektrickej siete. Prostredníctvom inteligentnej nabíjacej siete možno vozidlá napríklad nabíjať tak, aby sa zabránilo drahému špičkovému zaťaženiu. Na druhej strane by akumulátory vozidiel mohli ideálnym spôsobom slúžiť na stabilizáciu siete a tak prevádzkovateľom vozových parkov ponúknuť pridanú peňažnú hodnotu.“

Spoločnosť Daimler sa tak chce čoraz viac zamerať na riešenia chytrého nabíjania (Smart Charging) v oblasti systému vozidiel dobíjateľných zo siete či pripojených na elektrickú sieť (Vehicle-to-Grid).

Daimler (šr)

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov