Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


VIDEO: Prekvapenie v Los Angeles od Chevroletu, Corvette ZR1 ale bez strechy

Medzi najväčšie prekvapenia decembrového Autosalónu v Los Angeles patrí novinka od Chevroletu. Americká automobilka totiž predstavila kabriolet Corvette ZR1, pričom tento model s otvorenou strechou predtým naposledy uviedla na trh v roku 1969.


Súčasný model ZR1 vychádza z kupé, ktoré sa dostalo na svetlo sveta zhruba pred necelým mesiacom. A technika je v podstatne rovnaká. Pod kapotou pracuje kompresorom preplňovaný osemvalec LT5 6,2 l s výkonom 563 kW (765 k) a krútiacim momentom 969 Nm.

Rovnako ako kupé aj kabriolet má k dispozícii buď sedemstupňový manuál, alebo osemstupňový automat s pádlami pod volantom pre manuálnu voľbu rýchlostí. Nový model Corvette ZT1 však má niečo navyše. Na mysli máme sťahovaciu strechu. Zložiť a zase natiahnuť ju môžete až do rýchlosti 50 km/h, ale ovládať je ju možné aj na diaľku.


Kabriolet je o niečo ťažší než jeho súrodenec s pevnou strechou. V tomto prípade sa bavíme o náraste 27 kilogramov, čo sa ale na akcelerácii a rýchlosti auta neprejaví. Napokon z nuly na stovku vyletí za tri sekundy a maximálna rýchlosť je nastavená na 322 km/h. Chevrolet už pre obe verzie Corvette ZR1 stanovil cenu. Kupé bude začínať na cene 119.995 amerických dolárov, kabriolet si môže zadovážiť za cenu od 123.995 USD.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov