Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


VIDEO: Bentley a budúcnosť? Na svet sa pýta luxusný elektrický kabriolet

Na tohtoročnom autosalóne v Ženeve predstavila značka Bentley okrem iného aj víziu svojej budúcnosti.  Koncept Bentley EXP 12 Speed 6e určuje nový segment, ktorým je luxusný elektromobil.

Spoločnosť Bentley predpokladá, že koncept tohto kabrioletu odštartuje diskusiu medzi budúcimi záujemcami o luxusné vozy, ktorých cieľom je pochopiť očakávania spojené s vlastnením luxusných elektromobilov v budúcnosti. Stratégia elektromobilov značky Bentley zahŕňa postupné predstavenie modelov PHEV v celej ponuke vozov Bentley počnúc modelom Bentayga v roku 2018.

V modele EXP 12 Speed 6e sa spájajú renomované prvky značky Bentley, ako je plynulý záber krútiaceho momentu a špičkový dojazd s novou výkonnou technológiou, ako je napríklad rýchle indukčné nabíjanie, na ktoré je potrebná špeciálna nabíjacia platforma. Disponuje však aj klasickou zásuvkou. Na jedno dobytie zvládnu všeobecne elektrické vozy absolvovať vzdialenosť dlhú približne 200 km, hoci výrobcovia často uvádzajú podstatne väčší dojazd.


Prepojenie ultramodernej technológie a dokonalých materiálov je zjavné v celej kabíne modelu EXP 12 Speed 6e. Celý stredový tunel je akoby vytesaný z masívneho kusu elegantne prehnutého skla, v ktorom je zabudovaný displej OLED s vysokým rozlíšením. Všetky základné palubné ovládače sú dostupné priamo z tohto displeja, a to vrátane navigácie, zábavných prvkov a klimatizácie.


Model EXP 12 Speed 6e je koncept, ktorý dokazuje, že spoločnosť Bentley definuje elektrický pohon v luxusnom sektore s náležitou technológiou, vysoko kvalitnými materiálmi a úrovňou spracovania, ktoré je možné od vozov tejto značky očakávať. Tento koncept nám umožňuje osloviť zákazníkov požadujúcich luxusné modely a získať spätnú väzbu k nášmu prístupu,” uviedol Wolfgang Dürheimer, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Bentley Motors.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov