Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Rošáda vo Ferrari! Portofino nahradí Californiu

Nový model, ktorý Californiu nahrádza, sa volá Ferrari Portofino. Kabriolet Ferrari California mal príliš vysoké náklady na výrobu a tak sa koncern Fiat nakoniec rozhodol, že vznikne nová modelová rada Ferrari.

 

Inšpiráciou pre názov Portofino je taliansky prístav a obľúbená luxusná turistická destinácia neďaleko Janova. So zmenou názvu prichádza aj úplne nová konštrukcia. Ferrari nasadzuje svoju novú ľahšiu platformu, ktorá má poslúžiť ako základ všetkým športovým koncernovým vozom s motorom vpredu, teda aj chystanému Maserati.

 

Pod kapotou pracuje stále preplňovaný osemvalec. Agregát má objem 3855 cm3, výkon 441 kW (600 k) v 7500 min-1 a krútiaci moment 760 Nm v rozmedzí 3000 až 5250 min-1. Samozrejmosťou je automatická prevodovka a prenos výkonu na zadné kolesá cez nastaviteľný elektronicky riadený diferenciál.

 

S dĺžkou 4586 mm nie je Ferrari Portofino zrovna kompaktný kabriolet, ale zase má štyri sedačky. Ferrari už tradične uvádza najvyššiu rýchlosť nepresne. V tabuľkách nájdeme údaj cez 320 km/h. Z nuly na 100 km/h má potom novinka akcelerovať za 3,5 sekundy, pričom spotreba v kombinovanom režime je 10,5 litra na 100 km.

 
-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov