Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Nerozbitné offroady! Mitsubishi (nechtiac) potvrdilo svoj imidž!

Mitsubishi slávi svoju storočnicu aj u nás. Napríklad prejazdom divokým, drsným terénom v hlbokých lesoch v okolí Tisovca! Veď “štvorkolky” vyrába už nepretržite 80 rokov!

Zopár motoristických novinárov a nadšencov tej najdrsnejšej, skutočne off-roadovej jazdy, pozvala značka Mitsubishi do divokých lesov v okolí Tisovca. Pod dohľadom skúsených off-roadových vlkov sme mali možnosť vyskúšať si, čo Mitsubishi L200 a Pajero dokážu v skutočnom teréne, nad ktorým by aj to najodolnejšie SUV zalomilo rukami – pardon, nápravami!

Uzavretý medzinápravový diferenciál, redukcia, väčšinou 2. a 3., no niekedy aj 1. redukovaný prevodový stupeň. Navijaky, terénne pneumatiky, ochranné štíty na spodku vozidla. Stopercentné výjazdy, stopercentné zjazdy. Hlboké koľaje plné bahna, úzke úvozy, naklonené trávnaté lúky. Pot na čele vodiča i posádky, no najmä skvelé rady skúseného jazdca na sedadle spolujazdca. tieto autá nepoznajú prekážky! Hoci…

   

No nedajte sa mýliť!  Aj túto krízovku, zavinenú neskúsenosťou vodiča, dokázali ľudia “od fachu” vyriešiť za neuveriteľných 10 minút pomovcou dvoch navijakov! A výsledok? posádka vyviazla bez jedinéhio škriabanca? auto sa dalo bez problémov na prvý pokus naštartovať a jediným poškodením bolo prasknuté “sklíčko” na ľavom zadnom svetle! Naozaj presvedčivé! Ale načo zdržovať, pozrite si zopár autentických fotografií.

Mimochodom Mitsubishi u nás slávi svoju stovku aj mimoriadnou edíciou vozidiel L200 a Pajero Expedition. Stany na streche, nezávislé kúrenie, kompresorová chladnička, markíza na bok vozidla – nemáte chuť vyraziť do hôr, či do púšte? My určite áno a možno sa nám to čoskoro aj podarí!

Dalibor Klíma, foto: autor

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov