Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Ukončí kauza Dieselgate výrobu vozov Volkswagen Scirocco a Beetle?

Predstavitelia nemeckej automobilky Volkswagen oznámili, že pravdepodobne v náväznosti na kauzu Dieselgate zrušia bez náhrady výrobu hneď dvoch modelov – Beetle a Scirocco.

 

Existujú autá, ktoré sa držia vo výrobnom procese, hoci nikdy neboli na trhu príliš úspešné. Automobilky ich držia skôr ako ďalšie diely do celkovej továrenskej mozaiky. Napríklad zbaviť sa Volkswagenu Beetle by bolo dosť nelogické, pretože „chrobák“ je skrátka legendou. Lenže, keď nastanú finančné problémy….

 

 

Tieto spomínané dva modely automobilov patria do skupiny emotívnych vozidiel, ktoré sa nepredávajú v nijako extrémnych nákladoch. Volkswagen už niekoľkokrát uvažoval o tom, či nová generácia vyššie uvedených modelov je finančne rozumná. A všetko nasvedčuje tomu, že nie je.

 

Napokon, aj na takom silnom automobilovom trhu, akým sú Spojené štáty americké, predal Volkswagen len 14.700 vozov Beetle, pričom do tohto čísla sú započítané verzie s pevnou strechou aj kabriolety.

 

Snaha Volkswagenu ušetriť je zrejmá na každom kroku. Už sa hovorí nahlas o predaji výrobcu nákladných vozidiel MAN a Scania. Predstavitelia VW si dokonca zadali vytvorenie prieskumu, či a za koľko by bolo možné predať značku Ducati, ktorú pritom kúpili v roku 2012 za 935 milióna dolárov.

 

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov