Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Ekologickým autám kraľuje Prius!

Toyota Prius Plug-in Hybrid v najnovšom porovnávacom teste ADAC EcoTest zažiarila v plnej paráde. V teste sa jej podarilo poraziť renomovanú konkurenciu:  BMW 225xe, Kia Optima Plug-in Hybrid, Volvo XC90 T8 a Volkswagen Passat Variant GTE. Ako jediná z hodnotených automobilov získala maximálny možných počet hviezdičiek.

Výsledné hodnotenie skúšobných komisárov je jednoznačné: Z ekologického pohľadu možno vyhlásiť, že  Toyota Prius Plug-in je skutočne ekologickým automobilom. Za nízkou spotrebou elektriny aj paliva stojí hybridný pohon štvrtej generácie. Ekologickým rebríčkom EcoTest nemeckého autoklubu ADAC dnes dominuje Toyota Prius Plug-in Hybrid, spoločne s vodíkovým modelom Toyota Mirai (kombinovaná spotreba vodíku na úrovni 0,76 kg/100 km, kombinovaná spotreba elektriky 0 kWh/100 km a kombinované emisie CO2 na úrovni 0 g/km).

Pre zaujímavosť: Hybridné modely už dnes plnia nemecké ciele produkcie CO2 pre rok 2021 na úrovni 95 g/km. Hybridné modely Toyota teda významne prispievajú k naplneniu strategického plánu Toyota Environmental Challenge 2050, v ktorom si japonská automobilka stanovila náročné ciele trvalej udržateľnosti prakticky vo všetkých oblastiach. Kľúčovým bodom je v porovnaní s rokom 2010 znížiť emisie CO2 o neuveriteľných 90 %!

ADAC (pl)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov