Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

40 rokov BMW radu 7

Už štyri desaťročia je číslica 7 v označení modelov značky BMW celosvetovým symbolom luxusu, radosti z jazdy a inovácií.

Prémiový výrobca automobilov svojím špičkovým modelom demonštruje najnovšie výsledky svojich vynikajúcich technologických schopností ako aj hlboké porozumenie pre maximálny komfort, progresívny dizajn a kvalitu bez kompromisov. Toto dlhoročné tradičné spojenie inovácií a exkluzivity sa odráža aj v charaktere šiestej generácie luxusnej limuzíny a naplno sa prejavuje v špeciálnom modeli BMW radu 7 Edition 40 Jahre. Špeciálne modely sa vyznačujú exkluzívnymi dizajnovými prvkami v interiéri aj na exteriéri, reprezentatívnou eleganciou a progresívnym vzhľadom, ktorým vynikajú medzi luxusnými limuzínami. BMW radu 7 Edition 40 Jahre sa po prvý raz predstaví na blížiacom sa frankfurtskom autosalóne International Automobil-Ausstellung (IAA) 2017.

    

Počet vyrobených kusov modelu BMW radu 7 Edition 40 Jahre zastane na čísle 200 a podľa individuálnych požiadaviek klientov ich budú vyrábať v závode BMW v nemeckom meste Dingolfing, ktorý je už od roku 1977 rodiskom luxusných limuzín prémiovej značky. Za tie roky v závode nazbierali významné skúsenosti s výrobou prémiových automobilov najvyššej triedy, čo poskytuje ideálne podmienky na zhotovenie jubilejnej edície. Jej exkluzívny charakter sa prejaví najmä v mimoriadne hodnotnom lakovaní karosérie či v extrémne precízne ručne zostavených detailoch interiéru. Limitované modely budú od októbra 2017 k dispozícii s normálnym aj s predĺženým rázvorom a vybavené všetkými dostupnými šesť-, osem- a dvanásťvalcovými motormi v ponuke BMW radu 7 (kombinovaná spotreba: 12,8 – 2,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 294 – 49 g/km), na požiadanie aj s inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive či s plug-in hybridným pohonom BMW iPerformance.

Priekopník inovácií, ktoré dávajú impulzy automobilizmu.

BMW radu 7 tradične preberá rolu priekopníka a prináša technologické novinky, ktoré následne zvyšujú radosť z jazdy aj v ostatných modelových radoch a dávajú impulzy celému automobilovému priemyslu. Automatický diagnostický systém Check-Control (1977), prvý dvanásťvalcový motor v nemeckom automobile po 2. svetovej vojne (1987), prvý zabudovaný navigačný systém v európskom sériovo vyrábanom vozidle (1994), revolučný ovládací koncept iDrive a služby mobility BMW Online vrátane e-mailového konta (2001) či premiéra neobmedzeného internetového pripojenia vo vozidle (2008). Tieto prvky dokumentujú, že BMW radu 7 prinieslo v každej generácii ukážkové inovácie, ktoré sa napokon rozšírili aj do ďalších modelových radov. Zoznam technologických noviniek a míľnikov, ktoré sa prvý raz predstavili v BMW radu 7 a spájajú sa s jeho históriou, je dlhý a plný fascinujúcich prvkov.

Táto tradícia pokračuje v aktuálnej generácii využitím schopností a skúseností z vývoja automobilov známych pod značkou BMW i. Inteligentný materiálový mix v konštrukcii karosérie spája plasty vystužené uhlíkovými vláknami, hliník a oceľ a zabezpečuje BMW radu 7 jedinečnú syntézu pevnosti a nízkej hmotnosti. Technológia BMW eDrive v modeloch s označením BMW iPerformance s nabíjateľným plug-in hybridným pohonom predstavuje možnosť, ako si naplno užiť pohodlie luxusnej jazdy bez vypúšťania lokálnych emisií.

BMW radu 7, bez ohľadu na motorizáciu, opäť nanovo definuje radosť z jazdy a pocity za volantom. V novom BMW radu 7 sa vo svetovej premiére predstavilo ovládanie gestami. Ovládanie režimu jazdy sa rozšírilo o ponuku ADAPTIVE. V tomto režime sa nastavenie vozidla prispôsobuje jazdnému štýlu vodiča a vozovke. V BMW radu 7 sa prvýkrát predstavuje doplnkový systém na kontrolu podvozku Executive Drive Pro. Znižuje vychýlenie karosérie pri dynamickom zatáčaní za pomoci elektrických stabilizátorov a zároveň automaticky prispôsobuje nastavenie tlmičov zaznamenaným nerovnostiam na povrchu vozovky. Aktuálne BMW radu 7 bolo pri svojej premiére prvou luxusnou limuzínou na svete, ktorá sa na požiadanie dodávala s laserovými svetlometmi. Laserové svetlomety BMW Laserlight s neoslepujúcimi diaľkovými svetlometmi BMW Selective Beam sa dodáva v rámci výbavy na želanie. V porovnaní s LED svetlometmi dosvietia až do vzdialenosti 600 metrov – ďalšia doslovne ďalekosiahla ukážková inovácia v modeli BMW radu 7.

BMW, dk

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov