Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


BMW Motorrad X2City s nulovým emisiami

Nový model BMW Motorrad X2City je ďalšou novou sviežou tvárou, ktorú BMW Group uvádza v segmente mobility na dvoch kolesách s nulovými emisiami.

Nový model BMW Motorrad X2City je ďalšou sviežou novou tvárou, ktorú BMW Group uvádza v segmente mobility na dvoch kolesách s nulovými emisiami. Táto kolobežka s elektrickým pomocným pohonom je veľmi ľahká a kompaktná, pričom svojho jazdca odvezie všade, kam sa mu zažiada – a to bez ohľadu na dopravné zápchy, nedostatok parkovacích miest, či cestovné poriadky hromadnej dopravy.

   

Pri maximálnej rýchlosti až 25 km/h a dojazde 25 až 35 kilometrov na elektrický pohon je model BMW Motorrad X2City priam predurčený do stále hustejšej mestskej premávky. Prostredníctvom tejto kolobežky vysiela značka BMW Motorrad ďalší jasný signál dokazujúci jej odhodlanie neustále vyvíjať udržateľné a inovatívne riešenia pre jednostopovú mobilitu budúcnosti. X2City spadá do triedy „Pedelec25“, ktorá je urfčená pre jazdcov od 14 rokov a nevyžaduje prilbu ani vodičský preukaz. Očakávame, že kolobežka BMW Motorrad X2City bude v predajniach dostupná koncom roka 2017. Jej cena ešte nebola stanovená, no nepresiahne 2 500 €.

Kolobežka BMW Motorrad X2City je ideálne prispôsobená pre všetky situácie, kde možnosti individuálnej prepravy automobilom alebo verejnou dopravou narážajú na svoje limity. Dá sa využiť ako nezávislý dopravný prostriedok na prekonanie kratších vzdialeností alebo ako doplnok k automobilu či verejnej doprave – možná je akákoľvek kombinácia. Vďaka nízkej hmotnosti 20 kg a skladaciemu riadeniu je kolobežku BMW Motorrad X2City možné jednoducho uložiť aj v batožinovom priestore malého automobilu. Pri svojich kompaktných rozmeroch je kolobežka BMW Motorrad X2City ešte menšia než skladací bicykel. Na rozdiel od bicyklov však v zadnom kolese ukrýva pomocný pohon, s ktorým je jazda oveľa pohodlnejšia a zábavnejšia.

V rámci zachovania špičkovej kvality, ktorou je značka BMW Motorrad povestná, sa na výrobu používajú len tie najkvalitnejšie komponenty. Na systém pohonu vrátane lítium-iónovej batérie sa vzťahuje záruka v trvaní 48 mesiacov, ktorú poskytuje spoločnosť Marquardt. Osvetlenie dodala značka Supernova a brzdy značka Magura. Všetky bezpečnostné a svetelné systémy samozrejme spĺňajú podmienky pre premávku vozidiel na cestných komunikáciách, aby bolo kolobežku možné legálne používať na cestách.

Kolobežka BMW Motorrad X2City pokrýva celú paletu uplatnení na prepravu v meste bez ohľadu na vek. Rozširuje svet mestskej mobility, pričom predstavuje atraktívnu alternatívu na prepravu po meste úplne bez tvorby emisií.

BMW (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov